خدمات طلاسازی

انجام خدمات ریخته گری طلا

ریخته گری حرفه شکل دادن انواع فلزات و آلیاژها از طریق ذوب کردن، ریختن مذاب در محفظه‌ای به نام قالب و آنگاه سرد کردن و انجماد آن مطابق شکل محفظه قالب می‌باشد. روش ذکر شده، قدیمی‌ترین متد شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب فلزات است. در ابتدا کوره‌های ریخته‌گری از خاک رس ساخته می‌شدند. سپس، لایه‌هایی از مس و چوب در آن چیده می‌شد.

با استفاده از قالبهای لاستیکی و ابزارهای دیگر ریخته گری و موم دائی می توان زیبا ترین و پیچیده ترین جواهرات را قالب گیری کرد .در آموزش های ریخته گری طلا ابتدا طرحی از زیورآلات توسط موم قابل مصرف آماده می شود. سپس، این طرح به پایه مومی به شکل مخروط متصل میشود. پس از آن، توسط قالب پلاستر پاریسی یا موادی دیگر که قابل شکستن باشد در بر گرفته میشود. همچنین، در قالب منفذ یا شکافی می گذارند تا موم قابل سوختن شود.

 

خدمات مخراج کاری طلا

نام ایرانی مخراجکاری یا مرصع کاری، گوهرنشانی است. این واژه برگرفته از نشاندن گوهر بر روی فلزهای قیمتی می باشد. در گوهرنشانی، سطح فلز قیمتی را قلم کاری کرده و انواع سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی را روی فلزات گرانبها نصب می کنند.

چند روش برای نشاندن سنگ یا گوهر بر روی پایه وجود دارد، از قبیل؛ چنگی، قلم خور، ریلی، کاسه ای و صورت دیواره ای.

زمانی که بخواهیم به جای انگشتر، بر روی زیورآلات ظریف تری مانند انواع گوشواره و گردنبند، سنگ ها و جواهرات زینتی ریز و ظریف جایگذاری کنیم، مخراج کاری بسیار حساس می شود .

فقط با کمی فشار محکم، احتمال ایجاد پریدگی یا ترک خوردگی روی سنگ ایجاد شود. همچنین ممکن است، بر اثر استفاده ی غلط از ابزارها ، روی پایه های نگه دارنده خط و خش ایجاد شود .

مخراج کاری

خدمات آبکاری طلا

به فرایند پوشاندن یک جسم با یک لایه نازک از یک فلز با کمک یک سلول الکترولیتی آبکاری نامیده می‌شود. جسمی که روکش فلزی روی آن ایجاد می گردد، لازم است که رسانای جریان برق باشد. الکترولیت مورد استفاده برای آبکاری دارای یونهای آن فلزی است که قرار است لایه نازکی از آن روی شی قرار داده شوند.

فایده آب طلا در این است که از اکسید شدن فلزی همچون نقره (که فلز پایه انواع زیورآلات روکش شده است) جلوگیری کرده و درخشش آن را نیز افزایش می دهد. اگر بطور مداوم از طلا استفاده می کنید، بهتر است طلای کامل بخرید. اما اگر گهگاهی از آن زیورآلات طلا استفاده می کنید، اگر روکش طلا هم باشد، مشکلی بوجود نمیاید. البته اگر به جنس نیکل حساس هستید، مطمئن شوید که فلز اصلی انگشتر از نیکل نباشد.

خدمات حکاکی لیزری طلا

امروزه استفاده از دستگاه های لیزری در تمام صنایع و به خصوص در حکاکی طلا امری اجتناب ناپذیر است. کارگاه طلا و جواهرات لئوپارد در نظر داشته است که برای تسهیل و افزایش دقت وسرعت بیشتر در حرفه طلاسازی و تولید جواهرات از جدیدترین تکنولوژی و فناوری در صنعت حکاکی استفاده کند. در نتیجه، در کنار استفاده از روشهای سنتی و دستگاههای کلاسیک، از دستگاه های حکاکی لیزری پیشرفته در این امر نیز بهره می برد. قابل ذکر است که بکارگیری دستگاههای حکاکی لیزری دارای مزایای زیادی می باشد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود.

تعمیرات طلا

خدمات تعمیرات طلا

از جمله خدمات تعرمیرات طلا و جواهرات، می توان به، بازنشانی سنگهایی که افتاده اند یا سنگهای شل، از بین بردن لبه های تیز، تغییر اندازه قطعه، یا پرداخت ناحیه خراشیده اشاره کرد.

از جمله اقدامات تعمیرات طلا، می توان به بررسی وضعیت جواهرات آسیب دیده؛ انتخاب سنگهای قیمتی، فلزات و سایر مواد، ساخت مدل از گچ، خاک رس یا موم، لحیم کاری، صیقل دادن نقاط زبر در جواهرات و ارزیابی کیفیت تعمیرات اشاره کرد. کارگاه طلا و جواهرات لئوپارد، به دلیل مهارت و تجربه کافی، این امر را بهترین نحو انجام می دهد.

جهت سفارش خدمات طلاسازی و اطلاع از هزینه ها همین حالا با ما تماس بگیرید......