پالادیوم چیست؟

پالادیوم چیست؟

در جواهرات سفارشی Harriet Kelsall ، پالادیوم یک گزینه فلزی محبوب برای حلقه نامزدی است. به دلیل اینکه فقط در سال 2010 به عنوان یک فلز گرانبها به رسمیت شناخته شده است. پالادیوم معمولاً در مورد مواد شنیده نمی شود. با این حال مطمئناً به عنوان یک آلیاژ جذاب و مورد پسند جایگاه خود را بدست آورده است.

پالادیوم و پلاتین

پالادیوم بخشی از فلزات گروه پلاتین است که مجموعه ای از فلزات مقاوم در برابر خوردگی و اکسیداسیون است .(به این معنی که در هوا لکه دار نخواهد شد و برای همیشه سفید می ماند). این ماده معدنی در مواد معدنی بسیار کمیابی به نام Cooperate و Polarite یافت می شود و فقط در معدودی از رسوبات در سراسر جهان استخراج می شود. روسیه و آفریقای جنوبی تقریباً 93٪ پالادیوم استخراج شده در جهان را تولید می کنند . اما در کانادا و ایالات متحده نیز یافت می شود. پالادیوم همچنین به عنوان یکی از آلیاژهای طلای سفید برای تغییر رنگ فلز استفاده می شود.

پالادیوم

پالادیوم ظاهری مشابه پلاتین دارد. از کیفیت سفید شفافی برخوردار است .اما به دلیل چگالی کمتر 40٪ سبک تر از Platinum است. وزن کم آن می تواند جنبه جذابی داشته باشد . زیرا راحتی جواهراتی را که ممکن است به طور روزمره استفاده شوند راحت می کند. سنگهای بزرگ ممکن است مقدار قابل توجهی وزن به یک جواهر اضافه کنند ، بنابراین سبک بودن پالادیوم می تواند به خنثی کردن این کمک کند. وزن سبک تر می تواند به معنای انعطاف پذیری بیشتر در طراحی باشد ، و آن را به فلز مطلوبی برای کار طلافروشان تبدیل کند. مانند پلاتین ، این یک فلز ضد آلرژی است که آن را به گزینه ای محبوب برای کسانی که به آلیاژهای دیگر حساس هستند تبدیل می کند.

در مجموع ، پالادیم یک انتخاب خارق العاده برای انواع جواهرات است و اگر در مورد فلز مناسب برای طراحی سفارشی مطمئن نیستید ، قابل تأمل است.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.