وزن عیار الماس

وزن عیار الماس

الماس ها در واحدهایی بنام قیراط وزن می شوند که تعیین ساده ترین آنها از 4C است.
عیار واحد اندازه گیری وزن الماس است و بر روی سیستم نقطه ای ارزیابی می شود. یک عیار معادل 100 امتیاز است. الماس نیم عیار 50 امتیاز است و غیره. یک عیار نیز برابر با 200 میلی گرم است و 142 قیراط برابر با یک اونس است.

قیراط وزن عیار الماس

همچنین توجه به این نکته مهم است که “قیراط” را نباید با “karat” ، واحدی که میزان خلوص طلا را اندازه می گیرد ، اشتباه گرفت. اصطلاح “قیراط” از دانه خرنوب ، واحد اندازه گیری قدیمی وزن الماس گرفته شده است. با پیشرفت تکنولوژی ، جواهرسازان از ترازوی مکانیکی و مقیاس های الکتریکی برای اندازه گیری دقیق وزن عیار استفاده کردند. امروزه بیشتر الماس ها با استفاده از مقیاس های جواهر دیجیتال وزن می شوند.

گرچه الماس ها دارای وزن های زیادی هستند ، اما الماس های یک عیار کمتر از الماس های کوچک در طبیعت یافت می شوند و بنابراین بسیار گران ترند. به همین دلیل ، قیمت یک الماس یک عیار بسیار بیشتر از دو الماس نیم عیار از همان برش ، رنگ و وضوح یکسان است.

وزن مناسب عیار

هنگام انتخاب وزن مناسب عیار ، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که هر الماس وقتی روی دست کوچک پوشیده شود بزرگتر به نظر می رسد. و نوع تنظیمات می تواند بر ظاهر الماس تأثیر بگذارد.

جالب توجه است ، بزرگترین الماس یافت شده الماس Cullinan Diamond ، با وزن 3106.75 قیراط (یا یک و یک سوم پوند) و استخراج آن از آفریقای جنوبی در سال 1905 است. به دلایل عملی ، Cullinan به 9 الماس بزرگ و 96 ماهواره کوچکتر برش داده شد الماس دو عدد از این الماس های کالینان اکنون بخشی از جواهرات تاج انگلیس هستند.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.