طلای رزگلد

طلای رزگلد

از مدت ها قبل طلای رزگلد یکی از گزینه های محبوب جواهرات گرانبها بوده است. زیرا در اصل در اواسط و اواخر قرن نوزدهم در روسیه ساخته شده است. به گفته خانه حراج ، Sotheby’s ، در اصل توسط Faberge ساخته شد .و طلای روسیه نامیده می شد تا اینکه در بین سایر جواهرفروشان محبوب شد .و به عنوان گل رز طلای جدید نامگذاری شد.

طلای رز در دهه 1920

طلای رزگلد در دهه 1920 به تدریج محبوب شد .و با انحطاط دوره ای که در ظرافت و تزئینات طراحی های جواهرات منعکس شد. و بعد از آن محبوبیت بیشتری یافت. طراحانی مانند کارتیه از گل رزگلد استفاده کردند .تا شکوفه های پیچیده ای را به جواهرات خود اضافه کنند. و استفاده از آن در همین زمان است که معتقدم گل رز طلایی ارتباط مدرن آن را با طراحی های زیبا و دقیق دارد.

حلقه طلا رزگلد

طلای رزگلد در قرن بیستم

در اواسط و اواخر قرن بیستم محبوبیت طلای گل رز کاهش یافت. زیرا طراحان و دوستداران جواهرات از رنگ سفید ترد و مدرن پلاتین و بعداً پالادیوم طرفداری می کردند. این امر به ویژه در مورد حلقه های نامزدی و عروسی صدق می کرد . تا چند سال پیش فلز سفید همچنان محبوب ترین انتخاب برای مشتریان بود.

طرح هایی که دررزگلد ایجاد شده است ،طیف سرسام آوری از الهام را به نمایش می گذارد .از انگشترهای نامزدی زیبا و الهام گرفته از طبیعت گرفته تا انگشترهای جسورانه الهام گرفته از حباب که با الماس های برش خورده ساخته شده اند. به نظر می رسد احیای محبوبیت رز گلد تا حدی مربوط به نحوه ایجاد آزادی در طراحان به سبک طراحان باشد.استفاده از آن تازه و هیجان انگیز است .اما هنوز سابقه ای در آن ندارد و همچنین مورد توجه مخاطبان مدرن جواهرات زیبا قرار می گیرد.

نوع فلز طلای رزگلد

با افزایش محبوبیت آن ، سوالاتی در مورد آن مطرح شد . آیا این نوع طلای نوع خود است یا فلز دیگری است که به سادگی آبکاری شده است. ؟ پاسخ این است که بسیار شبیه هر نوع دیگری از طلا است که برای استفاده در جواهرات آلیاژ می شود . تمام طلاهایی که از زمین استخراج می شود رنگ زرد و بسیار نرم است .بنابراین می توان آن را به طلایی تبدیل کرد که در جواهرات استفاده می کنیم. طلای خالص با یک سری فلزات دیگر مخلوط می شود تا آن را برای پوشیدن روزمره کارا و مناسب کند.

به فلزاتی که با آنها مخلوط می شود آلیاژها گفته می شود و رنگ این آلیاژهاست که رنگ انتهایی طلا را تعیین می کند. به عنوان مثال طلای زرد با فلزاتی مانند برنج ، طلای سفید با نقره ، پلاتین یا پالادیوم مخلوط می شود .و در مورد گل رز گلد از رنگ صورتی گرم استفاده می شود.

عیار طلای رز گلد

بنابراین طلای رزگلد ، طلای 9 عیار یا 18 عیار در واقع طلای رز رنگی کاملاً یکدست است .و اگر یک حلقه رزگلد را برش بزنید ، در تمام طول آن یک رنگ ثابت خواهد بود. این بدان معنا نیست که آبکاری در رزگلد موجود نیست ، در واقع می توان یک جواهرات را به عنوان مثال از نقره یا برنج تهیه کرد. و سپس آن را با طلای زرد یا رز طلایی برقی کرد. این جواهرات به عنوان گل رز طلای 9 عیار یا 18 عیار امکان پذیر نیست .زیرا آزمایش کنندگان در دفتر Assay می توانند تشخیص دهند که فلز جامد نیست و بنابراین علامت گذاری نمی کنند.

طبق قانون هر جواهر فروشی که نقره خود را با گل رز رز ورق بزند ، باید فاش کند که گل رز فقط آبکاری سطحی یا ورمیل است. بنابراین اگر به دنبال گل رز رز طلای 9 عیار یا 18 عیار واقعی هستید . بهترین کار این است که در داخل جواهرات خود به دنبال علامت 375 یا 750 بگردید تا مطمئن شوید که روکش نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.