آموزش طلا سازی

آموزش

طلا سازی

تعمیرات طلا درتهران
ریخته گری طلا

آموزش ریخته گری طلا

ریخته گری حرفه شکل دادن انواع فلزات و آلیاژها از طریق ذوب کردن، ریختن مذاب در محفظه‌ای به نام قالب و آنگاه سرد کردن و انجماد آن مطابق شکل محفظه قالب می‌باشد. روش ذکر شده، قدیمی‌ترین متد شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب فلزات است. در ابتدا کوره‌های ریخته‌گری از خاک رس ساخته می‌شدند. سپس، لایه‌هایی از مس و چوب در آن چیده می‌شد.

با استفاده از قالبهای لاستیکی و ابزارهای دیگر ریخته گری و موم دائی می توان زیبا ترین و پیچیده ترین جواهرات را قالب گیری کرد .در آموزش های ریخته گری طلا ابتدا طرحی از زیورآلات توسط موم قابل مصرف آماده می شود. سپس، این طرح به پایه مومی به شکل مخروط متصل میشود. پس از آن، توسط قالب پلاستر پاریسی یا موادی دیگر که قابل شکستن باشد در بر گرفته میشود. همچنین، در قالب منفذ یا شکافی می گذارند تا موم قابل سوختن شود.

 

آموزش مخراج کاری طلا

نام ایرانی مخراجکاری یا مرصع کاری، گوهرنشانی است. این واژه برگرفته از نشاندن گوهر بر روی فلزهای قیمتی می باشد. در گوهرنشانی، سطح فلز قیمتی را قلم کاری کرده و انواع سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی را روی فلزات گرانبها نصب می کنند.

چند روش برای نشاندن سنگ یا گوهر بر روی پایه وجود دارد، از قبیل؛ چنگی، قلم خور، ریلی، کاسه ای و صورت دیواره ای.

زمانی که بخواهیم به جای انگشتر، بر روی زیورآلات ظریف تری مانند انواع گوشواره و گردنبند، سنگ ها و جواهرات زینتی ریز و ظریف جایگذاری کنیم، مخراج کاری بسیار حساس می شود .

فقط با کمی فشار محکم، احتمال ایجاد پریدگی یا ترک خوردگی روی سنگ ایجاد شود. همچنین ممکن است، بر اثر استفاده ی غلط از ابزارها ، روی پایه های نگه دارنده خط و خش ایجاد شود .

مخراج کاری

آموزش آبکاری طلا

به فرایند پوشاندن یک جسم با یک لایه نازک از یک فلز با کمک یک سلول الکترولیتی آبکاری نامیده می‌شود. جسمی که روکش فلزی روی آن ایجاد می گردد، لازم است که رسانای جریان برق باشد. الکترولیت مورد استفاده برای آبکاری دارای یونهای آن فلزی است که قرار است لایه نازکی از آن روی شی قرار داده شوند.

فایده آب طلا در این است که از اکسید شدن فلزی همچون نقره (که فلز پایه انواع زیورآلات روکش شده است) جلوگیری کرده و درخشش آن را نیز افزایش می دهد. اگر بطور مداوم از طلا استفاده می کنید، بهتر است طلای کامل بخرید. اما اگر گهگاهی از آن زیورآلات طلا استفاده می کنید، اگر روکش طلا هم باشد، مشکلی بوجود نمیاید. البته اگر به جنس نیکل حساس هستید، مطمئن شوید که فلز اصلی انگشتر از نیکل نباشد.

آموزش مینا کاری طلا

صنایع دستی زیبا و محبوب میناکاری، میناگری یا میناسازی از هنرهای بسیار قدیمی با قدمت حدود پنج هزار سال می باشد. این هنر بر روی انواع سطوحی همچون مس  ، طلا، نقره، سفال انجام می شود. چون، طلا به هنگام ترکیب با مینا اکسید نمی‌شود، امکان اجرای طرح همراه با جزئیات و با شباهت هر چه تمامتر بر روی مینا را امکانپذیر می کند. 

در صورتی که، میناکاری بر روی طلا و نقره با ظرافت و دقت انجام شود، باعث بالا رفتن ارزش آن کالا شده و به یک اثر هنری تبدیل می گردد. ظروف زیبایی از جنس طلا با هنر میناکاری از قدیم وجود دارد که هم اکنون در موزه های خارج از کشور نگهداری می گردند. امروزه عموم مردم می توانند طلای میناکاری شده را تهیه کنند.

مینا کاری طلا
تعمیرات طلا

آموزش تعمیرات طلا

در آموزش تعمیرات طلا، به تعمیر طلا و جواهرات آسیب دیده می پردازیم. شما با آموزش این دوره می توانید فعالیت خود را در این زمینه شروع کنید. اقداماتی از جمله، بازنشانی سنگهایی که افتاده اند یا سنگهای شل، از بین بردن لبه های تیز، تغییر اندازه قطعه، یا پرداخت ناحیه خراشیده شامل این مور می شوند.

از جمله اقدامات تعمیرات طلا، می توان به بررسی وضعیت جواهرات آسیب دیده؛ انتخاب سنگهای قیمتی، فلزات و سایر مواد، ساخت مدل از گچ، خاک رس یا موم، لحیم کاری، صیقل دادن نقاط زبر در جواهرات و ارزیابی کیفیت تعمیرات اشاره کرد. در دوره های آموزشی تعمیرات طلا، در این موارد، مهارت و تجربه کافی را به دست می آورید.

آموزش فروشندگی طلا

در این دوره آموزشی صفر تا صد فروشندگی حرفه ای طلا و جواهر را که مورد نیاز حرفه فروشندگی طلا و جواهرات است را می آموزید. از قابلیت های دوره تخصصی لئوپارد، آموزش توسط اساتید و فروشندگان بین المللی طلا با سابقه فعالیت در بازارهای خارجی است.

فرایند جذب مشتری، شناخت بازار، شناخت سلیقه مشتریان، پیشنهاد بهترین کالا و …. از جمله موارد مهم در حرفه فروشندگی طلا و جوارات قیمتی است. با آموزش این دوره ها به راحتی می توانید در این حرفه جذاب فعالیت خود را آغاز کنید.

جهت ثبت نام و اطلاع از دوره ها همین حالا با ما تماس بگیرید......

انواع دستگاه های طلا سازی

نمونه آموزش های طلا سازی گروه لئوپارد

در این ویدئوی آموزشی، که توسط گروه تولیدی طلا و جواهرات لئوپارد تهیه و تنظیم شده، به طور خلاصه کلیه مراحل تولید نمایش داده می شود. با ورود به این دوره آموزشی تمامی این مراحل به شما آموزش تخصصی داده می شود .

جهت ثبت نام و اطلاع از دوره ها همین حالا با ما تماس بگیرید......

✅ اگر به دنبال یادگیری پر درامدترین حرفه هستید
✅ اگر به ساخت طلا و جواهرات علاقه مندید
✅ اگر به دنبال کسب و کار پر درامدی هستید
در این دوره بی نظیر شرکت کنید
گروه تولیدی طلا و جواهرات لئوپارد، دوره آموزشی ساخت طلا و جواهرات را برگذار می کند:
شناخت بازار طلا و جواهر ایران
ریخته گری
مخراج کاری
آبکاری میناکاری
تعمیرات فروشندگی
دوره خصوصی تنها با  کمترین هزینه

بعد از اتمام این دوره ها، امکان برند سازی و ایجاد اشتغال برای هنر جویان عزیز وجود دارد.

هدف ما عملی شدن رویاهای شماست.

برای مشاوره و هماهنگی رزرو دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

مژده! گروه طلا وجواهرات لئوپارد، امکان اخذ نمایندگی از برند های معتبر در کشورهای آلمان و روسیه همراه با اخذ اقامت این کشور ها را برای دوستان علاقه مند فراهم می کند. 

برای مشاوره و هماهنگی رزرو دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.