آیا گوهر و جواهر یکی هستند؟

آیا گوهر و جواهر یکی هستند؟

اکثر سنگهای قیمتی مواد معدنی هستند ، اما برخی دیگر – به ویژه مروارید و کهربا – مواد آلی هستند. موجودات زنده این مواد را ایجاد می کنند. طبق تعریف ، باید یک ماده معدنی در داخل زمین ایجاد شود. از این رو مرواریدها در دسته دیگری قرار می گیرند. (برای ایجاد برخی از سردرگمی ها ، پوشش مروارید یک ماده معدنی است ، حتی اگر مرواریدها در داخل نرم تنان تشکیل شوند). به همین ترتیب ، کهربا زندگی را به عنوان شیره درخت آغاز کرد. پس از میلیون ها سال ، به یک پلیمر ، یک پلاستیک طبیعی تبدیل شد. هزاران سال مردم کهربا را به عنوان یک گوهر در نظر گرفته اند ، گرچه قطعاً ماده معدنی نیست. در این مقاله بررسی می کنیم که چه گوهر هایی در طلاسازی استفاده می شوند.

گوهر – کهربا چیست


اگرچه که اغلب شیره درخت فسیل شده نامیده می شود ، کهربا یک فسیل نیست. فسیل شدن زمانی اتفاق می افتد که مواد معدنی جایگزین مواد آلی مدفون در زمین در طول هزاره ها شوند. عناصر آلی کهربا با مواد معدنی جایگزین نشده اند. بعضی اوقات ، تکه عنبر حاوی حشرات باستانی و موجودات دیگری است که در شیره درخت محبوس شده اند. اینها اغلب می توانند به جواهرات کهربا علاقه و ارزش افزوده باشند. عکس © Joel E. Arem، PhD، FGA. با اجازه استفاده می شود.

آیا تمام گوها زیبا هستند؟


برخی از مردم سنگهای قیمتی صورتی و سبز زیتونی Pepto-Bismol را غیر جذاب می دانند – مانند unakite ، انواع اپیدوت. برخی آنها را زیبا می دانند. گوهرهای قهوه ای از محبوبیت برخی از قطعات جواهرات “تن خاک” برخوردار هستند. البته سلیقه دیگران متفاوت است. زیبایی ممکن است در چشم بیننده باشد اما آیا همه کسانی که سنگهای قیمتی را انتخاب می کنند زیبایی را انتخاب می کنند؟ آیا همه علاقه مندان به جواهرات ، سنگ های قیمتی را زیبا می دانند؟ آیا تمام گوهر ها در طلاسازی و ساخت جواهرات استفاده می شوند؟

گوهر
گوهر

سنگ های قیمتی باید چقدر بادوام باشند؟


برای خریداران سنگ های قیمتی ، دوام معمولاً از اولویت بالایی برخوردار است. با این وجود ، دو گوهر بسیار محبوب بسیار ظریف هستند. مرواریدها به دلیل نرمی به طور کلی حدود یک قرن به عنوان سنگ جواهرات دوام می آورند. عمل ساده پاک کردن گرد و غبار ، پوشش آنها را به آرامی از بین می برد. همچنین عطرها و اسپری ها می توانند مرواریدها را لکه دار کرده و به آنها آسیب برسانند. به عنوان سنگ های حلقه ای ، مرواریدها به تنظیمات محافظتی ، مخصوصاً برای حلقه های نامزدی ، نیاز دارند.

دستبند مروارید
در طول تاریخ که از ارزش بالایی برخوردار است ، ظرافت ظریف است. با از دست دادن مقدار زیاد آب ، خشک شده و ممکن است ترک بخورد. آنها ممکن است با کوچکترین دست انداز بشکنند. آنها به تغییرات دما نیز حساس هستند. من یک مشتری را می شناختم که دارای یک سنجاق عقیق گران قیمت در یک محیط محافظ بود. یک شب ، وقتی او یک مهمانی کریسمس را ترک می کرد ، اوپال با رفتن از گرمای داخل خانه به شب سرد زمستان با ترک شنیدنی خرد شد. بسیاری از آنها به خاطر اوپال ها اشک ریخته اند و این حتی باعث شده است که این باور بد باشد که اوپال ها بدشانسی می آورند.


آیا باید تمام سنگهای قیمتی بریده و صیقل داده شود؟


زیبایی و دوام بسیار زیاد است. در مورد برش و پرداخت چطور؟ در حال حاضر ، بسیاری از مردم دوست دارند از بلورهای کامل یا “سنگهای خام” در جواهرات استفاده کنند. در دهه های گذشته ، این چنین نبود. بلورهای Mother Nature می توانند بسیار زیبا باشند. برخی حتی معتقدند که آنها دارای خواص متافیزیکی خاصی هستند که در صورت ترک کامل افزایش می یابند. بنابراین ، ما نمی توانیم اصرار داشته باشیم که سنگهای قیمتی ما بریده و صیقل داده شوند.

بریل قرمز
بریل قرمز فقط در کوههای Wah Wah در یوتا یافت می شود ، از نادرترین و محبوب ترین سنگهای قیمتی است. با این حال ، کریستال ها مانند نمونه های موجود در این عکس همیشه کوچک هستند و نمونه های معدنی با ارزشی را تولید می کنند. ناخوشایند به ندرت فرصت برش آنها را دارد.

آیا می توان از تمام سنگ های قیمتی به عنوان جواهرات استفاده کرد؟ به عبارت دیگر آیا می توان از گوهر در طلاسازی استفاده کرد؟
آخرین مدرکی که معمولاً با سنگ قیمتی همراه است استفاده از آن برای زینت است. مردم حدود 3000 ماده معدنی را برش داده و صیقل کرده اند. از این تعداد ، تنها حدود صد مورد در جواهرات استفاده می شوند. بقیه سنگ ها و گوهر ها در طلاسازی مناسب نمی باشند.

تعاریف


معدنی که این کریستال سینابار زیبا را روی ماتریس کوارتز تولید کرده است ، بیش از 2000 سال در حال بهره برداری است. از زمان های بسیار قدیم ، مردم از سیناب برای کنده کاری و تولید رنگدانه های قرمز استفاده می کردند. این ماده نه تنها برای استفاده در جواهرات بسیار نرم است بلکه سمی است. اصولاً به عنوان سنگ معدن جیوه استفاده می شود. برش این سنگ قیمتی نیاز به دقت زیادی دارد. آلمدن ، منطقه آلمدن ، سیوداد رئال ، کاستیا-لا منچا ، اسپانیا.

یک تعریف کاملاً علمی


گوهرشناسی اولین بار فقط در دهه 1930 به عنوان یک علم شناخته شد. تا آن زمان ، بسیاری از مردم تمام یاقوتهای قرمز ، یاقوت کبود ، و یا زمرد سبز را در نظر داشتند. امروز ، من به عنوان یک گوهر شناس حرفه ای ، فقط می توانم سیلیکات بریلیم-آلومینیوم متبلور با مقادیر کمی از کروم یا وانادیوم را زمرد بنامم. دیگر گوهرهای سبز زیبا می توانند تاساوریت ، تورمالین ، دیوپسیدها و حتی یاقوت کبود باشند.

جذابیت سنگ های قیمتی در تخیل رنگ و نور آنها نهفته است. سنگ های زیبا و رنگارنگ از زمان زمان مردم را شیفته خود کرده است

از قدیم عشق به سنگهای قیمتی تغییر نکرده است. با این حال ، اکنون باید با یک عنصر کاملاً علمی درگیر شویم. همانطور که من علم گوهرشناسی را دوست دارم ، این اثر جانبی ناگوار را دارد که بسیاری از رمز و رازها و عاشقانه ها را از سنگ های ما خارج می کند.

برای تعریف کردن اگر باعث شود چشمان شما روشن شود ، این یک گوهر واقعی است!

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.