آشنایی با ویژگی وضوح و پاکی الماس

آشنایی با ویژگی وضوح و پاکی الماس

اکثر الماس ها دارای برخی از اجزا یا لکه ها هستند که به طور معمول علامت گذاری میکروسکوپی درون یک الماس یا روی سطح آن هستند . و بر “وضوح” و ارزش الماس تأثیر می گذارند.
هیچ دو الماس دقیقاً شبیه هم نیستند و این به وضوح یا درجه پاکی الماس ها مربوط می شود. درجه شفافیت الماس به داشتن یا داشتن لکه ها یا لکه هایی بستگی دارد که معمول است. به بیان ساده ، هرچه شفافیت الماس بیشتر باشد ، لکه ها یا لکه های آن کمتر است. الماس های به اصطلاح “بی عیب” ، یا آنهایی که هیچ گونه خلال و لکه ای ندارند ، بسیار مطلوب ترین و گرانترین آنها هستند.

درج یا لکه را به عنوان علامت گذاری بر روی الماس که توسط چشم قابل درک است .(با بزرگنمایی!) به عنوان تغییر رنگ یا علامت در نظر بگیرید. اگر علامت گذاری در داخل الماس باشد ، به آن شمول گفته می شود. اگر علامت گذاری روی سطح الماس باشد ، به آن لکه می گویند.

چه عواملی باعث ایجاد لکه ها و لکه ها می شود؟

مواد معدنی می توانند در داخل سنگ به دام بیفتند . یا هنگامی که الماس تراشیده ، صیقل داده می شود یا در یک جواهر قرار می گیرد ، رخ دهد.

هنگامی که یک متخصص به یک الماس نگاه می کند ، از یک لوپ دست و میکروسکوپ هندسی برای تعیین وضوح الماس استفاده می کند. لوپ طلا و جواهر ، یک ذره بین کوچک 10 قدرت (10 برابر) ، معمولاً ابزاری است که برای نمایش مشخصات مشتری به مشتری به کار می رود و بزرگنمایی استاندارد هنگام ارزیابی وضوح الماس است.

اکثر الماس ها دارای اجزا یا لکه هایی هستند ، بسیاری از آنها بسیار کوچک هستند و نمی توان آنها را با چشم دید. تصمیم شما برای خرید الماس باید به برش و رنگ آن و همچنین تنظیمات مناسب برای نمایش الماس در بهترین حالت توجه داشته باشد.

وضوح الماس

پنج عامل موثر بر درجه وضوح الماس


1-اندازه اجزا
2-تعداد گنجاندن
3-مکانهای قرارگیری (یک شمع واقع در مرکز الماس بر درجه بیش از یک سطح تأثیر می گذارد.)
4-ماهیت یا نوع درج (اگر ممکن است در ماندگاری الماس تأثیر بگذارد ، ارزش آن پایین می آید.)
5-امداد ، رنگ و عمق / قرار دادن اجزا

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.