معرفی مروارید های آکویا پرورشی

معرفی مروارید های آکویا پرورشی

مروارید های گرد صورتی سفید و با اندازه یکسان که احتمالاً فکر می کنید رشته مرواریدهای کلاسیک هستند ، به احتمال زیاد مروارید های پرورشی آکویا هستند. این مرواریدها بیشتر در ژاپن تولید می شوند ، اما در سایر مناطق منطقه آسیا و اقیانوسیه نیز پرورش داده می شوند.

تاریخ

کویچی میکیموتو از ژاپن اولین کسی بود که در اوایل دهه 1900 پس از سالها آزمایش یک مروارید گرد را کشت. امروزه مروارید پرورشی Akoya (به دلیل نوع صدف مورد استفاده برای تولید آن) همچنان یکی از ویژه ترین محصولات ژاپن است.

منابع و تولید

زیبایی افسانه ای مروارید های آکویا فقط با دمای مناسب آب و تعادل pH موجود در آبهای مورد استفاده برای پرورش آنها بدست می آید. این بدان معناست که آنها فقط در نقاط خاصی از جهان قابل تولید هستند. اکثر مرواریدهای آکویا از ژاپن تهیه می شوند ، اگرچه در چین ، ویتنام و چند منطقه دیگر نیز تولید می شوند.

برای کشت مروارید آکویا ، یک تا دو مهره پوسته گرد در بافت صدف مروارید کاشته می شود. در پاسخ به این ماده تحریک کننده ، صدف شروع به تولید ذره ذره می کند ، پوشش سفید براق که مروارید را ایجاد می کند. هرچه مرواریدها بیشتر در آب باقی بمانند ، لایه های بیشتری از علف های هرز خواهند داشت که باعث زیبایی آنها می شود. مهره در هسته مروارید باقی می ماند.

رنگ و سطح مروارید


مرواریدهای آكویا با كیفیت بالاتر ماهیتی تقریباً انعكاسی دارند. و به نظر می رسد چندین لایه برای آنها وجود دارد: این پدیده را درخشش می نامند. دمای آب و آرایش ، و همچنین دوره های طولانی تر کشت و در نتیجه تولید ضخیم تر ، همه به این براقیت جذاب و براق کمک می کنند.

مرواریدهای آکویا به طور طبیعی در رنگهایی مانند صورتی ، نقره ای ، کرم ، سفید ، طلایی ، خاکستری و آبی وجود دارند. آنها بندرت در رنگ های سیاه ، سبز یا سایر رنگ های عجیب و غریب ظاهر می شوند . اگر مرواریدهای آکویا را در این رنگ ها مشاهده می کنید ، در صورت افزایش رنگ حتما از فروشنده س sellerال کنید.

صاف بودن یک عامل کیفی است. که بر درجه و قیمت مرواریدهای آکویا تأثیر می گذارد. از آنجا که آنها اغلب به مدت شش تا 18 ماه در اقیانوس زندگی می کنند .، مرواریدهای آکویا اغلب با حداقل تعداد مشخصی از لکه ها از ماه های قرار گرفتن در معرض آب شور ، شن و سایر عناصر طبیعی همراه هستند. اما هرچه لکه های کمتری وجود داشته باشد مروارید ارزش بیشتری دارد.

شکل مروارید آکویا

شما مرواریدهای آکویا را اغلب گرد می بینید ، زیرا آنها تمایل دارند برای گردی پرورش داده شوند – این یکی از دلایلی است که هسته آنها دانه های پوسته گرد است. مرواریدهای آکویا اغلب به دلیل گرد بودن و تقارن شکل و اندازه آنها در رشته های مروارید ارزش گذاری می شوند.

اندازه مروارید آکویا

در حالیکه محیط مرواریدهای آکویا از 2 میلی متر تا 10 میلی متر است .اندازه متوسط ​​آن 6 میلی متر تا 7 میلی متر است.

استفاده از مروارید در جواهرات

مرواریدهای آکویا بیشتر به دلیل استفاده در رشته های مروارید زیبا و مطابق شناخته می شوند .که دارای مرواریدهایی هستند که از نظر اندازه ، شکل ، رنگ و کیفیت تقریباً یکسان هستند .(نقایص براق و سطحی). مرواریدهای آکویا همچنین در آویزها ، گوشواره های گل میخ یا قطره ای و انگشترها محبوب هستند. جواهرات با مروارید پرورشی امروزه هواداران و طرفداران بسیاری دارد.

مراقبت از مروارید آکویا

مرواریدها ظریف هستند. .و چون روی هسته مهره ای لایه لایه ای شده است . اگر از مرواریدها خیلی مراقبت نکنید .می تواند به مرور زمان فرسوده یا بریده شود. مرواریدهای آكویا را در یك جعبه با آستر نرم و دور از جواهرات فلزی كه می توانند روی آنها بمالند. نگه دارید. همچنین مراقب باشید که روی جواهرات مروارید خود مواد آرایشی ، لاک و صابون های خشن یا مواد شیمیایی نگیرید.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.