مرواریدهای پرورشی دریای جنوبی

مرواریدهای پرورشی دریای جنوبی

مرواریدهای دریای جنوبی جواهرات جنوب اقیانوس آرام هستند ، و جلوه ای از زرق و برق و درخشش نفیس را برای زنی که آنها را می پوشد ارائه می دهند.

مرواریدهای باشکوه دریای جنوب ، که قرن ها ارزش آن را حفظ می کردند . بیانگر نهایت تجمل و شکوه و جلوه هستند. این مرواریدهای بزرگ و کرمی سفید و طلایی در اقیانوس آرام جنوبی کشت می شوند . و به دلیل تجملاتی که در رشته های نفس گیر و جواهرات مروارید دارند بسیار ارزشمند هستند.

تاریخ


هزاران سال كاوشگران به مرواریدهای طبیعی دریای جنوبی چشم طمع داشتند . به طوری كه تا قرن نوزدهم صدف های تولید كننده این مرواریدهای حجیم تقریباً منقرض شدند. اندکی پس از شروع کشت مردم مروارید آکویا در ژاپن ، تولیدکنندگان شروع به کشت مروارید دریای جنوب در اقیانوس آرام جنوبی کردند .و سرانجام در دهه 1950 از نظر تجاری موفق شدند.

منابع و تولید


مرواریدهای دریای جنوبی با استفاده از صدف بزرگ لب سفید کشت می شوند. و از آبهای جنوب اقیانوس آرام انتخاب می شوند. اندازه صدف تقریباً دو برابر صدف مروارید آکویا است .و مرواریدهای بسیار بزرگتری تولید می کند..

این مرواریدهای مجلل در استرالیا ، اندونزی ، فیلیپین ، میانمار ، ژاپن و تایلند کشت می شوند. برای کشت مرواریدهای دریای جنوبی ، یک مهره پوسته گرد در بافت صدف مروارید بزرگ و لب سفید کاشته می شود. در پاسخ به این ماده تحریک کننده ، صدف شروع به تولید ذره ذره می کند ، این پوشش براق باعث ایجاد مروارید می شود.

هرچه مرواریدها بیشتر وقت خود را در آب بگذرانند ، کتهای بیشتری تولید می شود که ظاهر براق آنها را ایجاد می کند. مهره در زیر مروارید زیر لایه های علف باقی می ماند. برای تولید یک مروارید دریای جنوبی به طور متوسط ​​دو تا سه سال زمان لازم است. صدف مروارید دریای جنوبی می تواند در طول زندگی خود حداکثر سه یا چهار مروارید تولید کند.

رنگ و سطح


مرواریدهای دریای جنوبی با سطوح سفید ، آبی سفید ، صورتی ، کرم ، زرد روشن یا طلای عمیق ظاهر می شوند.

مرواریدهای دریای جنوبی زیبا و براق هستند و می توانند درخشش باشکوهی ایجاد کنند که سر را برمی گرداند و به زنانی که آنها را می پوشند جلوه ای درخشان می دهد. با این حال ، از آنجا که آنها در آبهای گرم تر پرورش می یابند ، همیشه از براق انعکاسی کاملاً یکسانی با مرواریدهای پرورشی Akoya برخوردار نیستند.

اینکه مروارید دریای جنوبی چقدر به لکه آزاد نزدیک باشد ارزش آن را تعیین می کند. برخی از لکه ها به عنوان اثبات ایجاد طبیعی مروارید طبیعی و حتی مطلوب هستند. نرمی و تمیزی عامل مهم آن در قیمتگذاری آن است.

شکل


مرواریدهای دریای جنوبی به دلیل گرد بودن ارزش زیادی دارند ، اما به اشکال باروک – شکل های نامنظم یا مستطیلی که می توانند زیبا و منحصر به فرد باشند نیز وجود دارد.

اندازه


مرواریدهای دریای جنوبی بسیار بزرگ می شوند ، به طور معمول در ابعادی بین 9 میلی متر و 20 میلی متر. اندازه متوسط ​​حدود 12 میلی متر است.

استفاده در جواهرات


مرواریدها اغلب در جواهرات ظریف با ارزش استفاده می شوند و به نظر لوکس می آیند. مرواریدهای سفید ، خامه ای یا طلایی دریای جنوبی اغلب در رشته های مطابق ، اغلب با الماس همراه ، به فروش می رسند. همچنین می توان از آنها برای آویز ، انگشتر و گوشواره های گلدان یا قطره ای استفاده کرد.

مراقبت از مروارید دریای جنوبی


مرواریدها ظریف هستند. و اگرچه لایه روی مروارید ضخیم است ، اگر خیلی مراقب مرواریدها نباشید ، همچنان می تواند فرسوده شود یا بریده شود. مرواریدهای خود را در یک جعبه با آستر نرم و دور از جواهرات فلزی که می توانند روی آنها بمالند ، نگه دارید. همچنین مراقب باشید آرایش ، لاک و صابون های خشن یا مواد شیمیایی روی جواهرات مروارید خود قرار نگیرید.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.