آشنایی شناخت مروارید طبیعی

آشنایی شناخت مروارید طبیعی

مرواریدهای طبیعی بسیار نادر و ارزشمند هستند ، و نشان دهنده معجزه طبیعت هستند.

مردم اغلب با شنیدن کلمات “مرواریدهای پرورشی” گیج می شوند .و معتقدند مرواریدهای “واقعی” نیستند. در حقیقت ، مرواریدهای پرورشی در صدف ها و صدف ها دقیقاً به همان روشی رشد می کنند که اگر به طور طبیعی شروع شوند. تنها تفاوت این است که انسان برای شروع روند رشد دخالت می کند ، دقیقاً مانند کاشت بذر برای رشد گیاه یا محصول.

با این حال ، قبل از اختراع فرآیند کشت در اوایل دهه 1900 ، کاوشگران در سراسر جهان مرواریدهای طبیعی را جستجو کردند .و جمع آوری کردند ، که در بسیاری از مناطق جهان در داخل صدف ، صدف و نرم تنان رشد می کرد. از آنجا که آنها بسیار مورد پسند بودند ، نرم تنان معروف به تولید مرواریدهای زیبا بیش از حد صید شدند .و بسیاری از آنها یا به طور کلی از بین رفتند یا در اواسط قرن بیستم در معرض نابودی قرار گرفتند.

مرواریدهای طبیعی در جواهرات گرانبها


رشته هایی از مرواریدهای طبیعی گرد یا سفید کرم دار این روزها سخت پیدا می شود . بنابراین بیشتر آنها را در فروشگاه های جواهرات عتیقه یا حراج پیدا خواهید کرد. سالها طول می کشید تا مرواریدهای طبیعی به اندازه کافی شبیه به هم برای ساختن یک رشته پیدا می شد . به همین دلیل رشته های مروارید طبیعی قیمت های بالایی را در حراج می گیرند.

مروارید
مروارید

مرواریدهای طبیعی معاصر


مرواریدهای طبیعی نادر هستند ، اما یافتن آنها غیرممکن نیست. از هر 10 هزار صدف ، تقریباً یک نفر مروارید طبیعی تولید می کند. از آنجا که آنها کشت نشده اند ، اغلب به اشکال غیرمعمول یا خارج از گرد می آیند .و ممکن است کوچکتر از مرواریدهای پرورشی باشند. آنها همچنین بسیار گران هستند .زیرا بسیار نادر هستند..

مرواریدهای اصل تولید شده توسط صدفهای گل دریایی ، در آبی و سبزهای چشمگیر ، در دهه 1990 کاملاً محبوب شدند. مرواریدهای گل دریایی که در کالیفرنیا و نیوزیلند رشد می کنند دارای اشکال ارگانیک و رنگ های درخشان هستند. با این حال ، به دلیل محدودیت در شکار گل صد تومانی ، شاید امروز این مرواریدها به راحتی مثل گذشته در دسترس نباشند.

مراقبت از مروارید طبیعی


سطح زیبایی مرواریدها می توانند توسط مواد آرایشی ، عطر و محصولات مو آسیب ببینند ، بنابراین قبل از بیرون رفتن از در ، جواهرات مروارید خود را ماندگار کنید. بعد از پوشیدن ، آنها را با یک پارچه نرم پاک کنید و در یک کیف نرم قرار دهید تا از جواهرات دیگر در جعبه جواهرات جدا باشد. برای تمیز کردن آنها را روی حوله بگذارید و از یک آب و صابون ملایم و شاید یک برس نرم و مویی استفاده کنید. خوب بشویید و سپس آنها را روی یک حوله تمیز و خشک قرار دهید تا در هوا خشک شود. رشته مروارید را آویزان نکنید. همچنین جواهرات مروارید خود را در معرض مواد تمیز کننده یا مواد شیمیایی خشن قرار ندهید.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.