قوانین استفاده از جواهرات

قوانین استفاده از جواهرات

نگهداری از طلا و جواهرات، با توجه به ارزش بالای این کالای مصرفی از اهمیت بسزایی برخورار است. در این مطلب به قوانین استفاده از جواهرات می پردازیم.

طلا و جواهر باید در شرایطی استفاده شود که شامل موارد زیر نباشد:

 1. سهل انگاری ، نادرست یا عملکرد نامناسب (آسیب های مختلف مکانیکی به محصول یا درج)
 2. تماس با اسیدها و مواد قلیایی (از جمله شوینده ها و شوینده ها) ؛
 3. تعامل با مواد حاوی کلر ، ید ، جیوه ، گوگرد و ترکیبات آنها (می تواند به عنوان مثال در مواد آرایشی و آب استخر وجود داشته باشد) ؛
 4. تماس با حلال ها (به عنوان مثال ، پاک کننده لاک ناخن ، پاک کننده لکه)
 5. تأثیر آتش سوزی ، دمای بالا ، پایین و سریع در حال تغییر روی مواد درج شده و روی محصول (به عنوان مثال ، در سونا و سولاریوم) ؛
 6. رنگ ها نیز در استفاده از جواهرات تاثیر به سزایی دارند؛
 7. تأثیر مواد ساینده و مواد (به عنوان مثال ، یک ناخن ، پاک کننده های خانگی یا خمیر دندان) ؛
 8. تأثیر منفی تابش (به عنوان مثال رادیواکتیو ، اشعه ایکس و اشعه ماورا بنفش) ؛
 9. تماس با مواد شیمیایی که ممکن است به محصول آسیب برساند.
 10. از تمیز کردن اولتراسونیک در خانه استفاده نکنید. تأثیر دستگاه سونوگرافی می تواند به جواهرات یا درج آن آسیب برساند.
 11. برای جلوگیری از خراش و تراشه ، هر مورد را جداگانه در یک حالت نرم نگهداری کنید

استفاده از طلا و جواهرات

در ادامه توضیح قوانین استفاده از جواهرات، به چرخه مصرف طلا می پردازیم. ۵۰٪ طلای تولیدی در جهان در گوهرسازی، ۴۰٪ در سرمایه‌گذاری و ۱۰٪ در صنعت کاربرد دارد.

بیشتر طلای بکار رفته در کالاهای هنری، گوهرسازی و… بازیافت می‌شود و در یک چرخه قرار می‌گیرد اما بخشی از طلای بکار رفته در فضاپیماها و ابزارهای الکترونیک هرگز بازیافت نمی‌شود. طلای بکار رفته در این بخش در قالب برگ‌های بسیار نازک و سیم‌های بسیار باریک است برای همین این بخش درصد کوچکی از کل مجموعه را از آن خود می‌کند. حقیقت این است که مقدار طلا در جهان تقریباً ثابت است تنها دارندگان آن جابجا می‌شود. برآورد می‌شود که ۸۵٪ طلایی که تا به حال از معدن‌ها بدست آمده هنوز در دسترس است و در بخش‌های بازیافت شدنی در جریان است و ۱۵٪ آن در کاربردهای صنعتی برگشت‌ناپذیر برای همیشه از چرخه بیرون رفته‌است.

هند به تنهایی بزرگترین مصرف‌کننده طلا در جهان است. در نتیجه باید به نگهداری از طلا و جواهرات اهمیت بیشتری نیز قائل شوند. هندی‌ها ۲۵ درصد طلای جهان را می‌خرند. چیزی نزدیک به سالی ۸۰۰ تُن و البته بیشتر آن را هم در گوهرسازی بکار می‌برند. همچنین هند بزرگترین واردکنندهٔ طلا نیز هست. برای نمونه در سال ۲۰۰۸ هندی‌ها نزدیک به ۴۰۰ تن طلا وارد کردند.استفاده از جواهرات در هند مرسوم است . خانواده‌های هندی نزدیک به ۱۸٬۰۰۰ تن طلا پیش خود دارند که ۱۱٪ سرمایهٔ همگانی را از آن خود کرده و ارزشی برابر با ۹۵۰ میلیارد دلار دارد.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در لئوپارد دنبال کنید.

2 دیدگاه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.