معرفی سنگ های قیمتی: عقیق

معرفی سنگ های قیمتی: عقیق

عقیق نوع شفاف کوارتز ریز بلور است. وقتی از کیفیت و رنگ مطلوبی برخوردار باشد به عنوان سنگ نیمه قیمتی استفاده می شود.

به طور کلی با رسوب سیلیس از آبهای زیرزمینی در حفره های سنگهای آذرین تشکیل می شود. سنگ عقیق در لایه های متحدالمرکز در اطراف دیواره های حفره یا در لایه های افقی از پایین حفره جمع می شود. این ساختارها الگوهای نواری را تولید می کنند که مشخصه بسیاری از آن ها است. برخی از این حفره ها با کریستال پوشانده شده اند و به عنوان ژئود شناخته می شوند.

سنگ عقیق در طیف وسیعی از رنگها وجود دارد که شامل قهوه ای ، سفید ، قرمز ، خاکستری ، صورتی ، سیاه و زرد است. رنگ ها در اثر ناخالصی ها ایجاد می شوند و به صورت نوارهای متناوب در داخل آن ظاهر می شوند. رنگهای مختلف به عنوان آبهای زیرزمینی با ترکیبات مختلف که به داخل حفره تراوش می کنند ، تولید می شوند. نوار بندی درون حفره ، رکوردی در تغییر شیمی آب است. این نوار بندی به بسیاری از این سنگ ها رنگ ها و نقش های جالبی را می دهد که از آن به یک سنگ قیمتی محبوب تبدیل کرده است.

عقیق
سنگ های عقیق

سنگهای قیمتی عقیق

هزاران سال است که از آن به عنوان سنگهای قیمتی استفاده می شود. آنها برخی از اولین سنگهای ساخته شده توسط مردم بودند. امروزه این سنگ قیمیتی را به صورت cabochons ، مهره ها ، مجسمه های کوچک ، و اشیای کاربردی مانند وزنه های کاغذی و کتابچه ها خرد می کنند. کابوچونهای آن محبوب هستند و در انگشترها ، گوشواره ها ، آویزها و سایر اشیای جواهرات استفاده می شوند. مهره های عقیق معمولاً به صورت گردنبند و گوشواره ساخته می شوند. برخی از آنها به عنوان سنگ مرمر استفاده شده است.

عقیق تامبل


سنگ عقیق تامبل محبوب ترین نوع آن برای تولید سنگهای ریخته شده است. به طور کلی ارزان است ومبتدیان به راحتی می توانند با آن کار کنند . درجه سختی ان هفت میباشد.

عقیق
سنگ عقیق

اطلاعات بیشتر


بیشتر عقیق دارای رنگها و الگوهای غیر چشمگیر است. با این حال ، ماده ای متخلخل است که به راحتی رنگ را می پذیرد. بیشتر عقیق های رنگی و چشمگیر فروخته شده در تجارت سنگهای قیمتی رنگ شده اند. به ندرت ، الگوهای رنگی این سنگ صحنه های جالب منظره ای را شکل می دهد. اینها توسط مجموعه داران دنبال می شوند.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.