آیا طلا سرمایه گذاری خوبی است؟

آیا طلا سرمایه گذاری خوبی است؟

آیا طلا در سال 2021 سرمایه گذاری خوبی است؟
سرمایه گذاری در بازار طلا گاهی اوقات “کالای بحرانی” در نظر گرفته می شود ، زمانی که اقتصاد به سمت رکود می رود و اضطراب زیاد است ، بیشتر از حد قابل پیش بینی فروخته می شود. وقتی اوقات سخت می شوند – همانطور که در حال حاضر برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد – طلا به یک پناهگاه امن تبدیل می شود.

با این وجود وارن بوفه دیدگاه جالبی دارد. او می گوید ، “طلا راهی است برای ترس طولانی. اما واقعاً باید امیدوار باشید که مردم طی یک یا دو سال ترس بیشتری نسبت به حال حاضر داشته باشند. و اگر ترس آنها بیشتر شود ، شما درآمد کسب می کنید. اگر ترس آنها کمتر شود ، شما ضرر می کنید. “

کسانی که طلا می فروشند پیشنهاد می کنند که بهترین راه برای زنده ماندن فروش همه چیز و تبدیل آن به طلا یا سایر فلزات گرانبها است. ما شما را تشویق می کنیم که لحظه ای وقت بگذارید و طول عمر توصیه را در نظر بگیرید. همانطور که یکی از بنیانگذاران جنبش اقتصاد رونق ، تاد لنگفورد ، اغلب می گوید: “وقتی از ترس تصمیم می گیرید ، تقریباً همیشه یک تصمیم اشتباه است.”

سرمایه گذاری طلا
سرمایه گذاری روی طلا

آنچه از طلا می خواهید را در نظر بگیرید


به چه دلیلی به دنبال خرید طلا هستید؟ طبق استانداردهای Prosperity Economics ، خرید طلا “سرمایه گذاری” نیست. با وجود ارز بودن ، نمی توانید رهن خود را با طلا پرداخت کنید. و همچنین طلا جریان نقدی تولید نمی کند ، که یک اصل حرکت است.

در مقایسه با بانک یا بیمه نامه زندگی ، طلا به عنوان وثیقه کالایی آسان برای استفاده از وثیقه نیست. و اگرچه ممکن است طلا با گذشت زمان از نظر ارزش رشد کند ، پس چه؟ تنها راهی که می توان از آن استفاده کرد فروش است.

بنابراین اگر واقعاً یک سرمایه گذاری نیست – آیا ارزش آن را دارد که در کارنامه خود داشته باشید؟

این سوالات را از خود بپرسید؟
تنوع در هر نمونه کارها ارزشمند است ، با این وجود بسیاری از افراد سهام پرسود دارند. بنابراین یک ذره طلا از نقطه نظر تنوع ایده بدی نیست – مخصوصاً اگر این طلا آرامش خاطر را فراهم کند. آنچه ما توصیه می کنیم یک استراتژی خروج است. بیشتر خریداران احتمالی طلا متوجه می شوند که خرید طلا بسیار ساده تر از فروش است (مگر اینکه بخواهید ضرر کنید).

بنابراین قبل از پرش مستقیم به سمت طلا ، گزینه های دیگری را در نظر داشته باشید. آیا امنیت مالی موردنظر شما به طور موثرتری از طریق:

ایجاد یک جریان جدید درآمد؟ یک برنامه جانبی ، یک پروژه درآمد منفعل یا یک سرمایه گذاری با جریان نقدی را در نظر بگیرید.
در حساب قابل دسترسی آسان پس انداز می کنید؟
یک باغ و انباری خوب؟
عرضه اقلامی که به راحتی قابل مبادله هستند؟
اگر روش های موثرتری برای بدست آوردن خواسته های خود وجود داشته باشد ، آیا از آنها استفاده نمی کنید؟

جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری در طلا


یکی از بزرگترین مزایای طلا و بازار طلا قدرت ماندن و قابلیت انتقال آن است. در زمان هایی که مردم اعتقاد خود را به بانک ها و بورس از دست می دهند ، طلا در جذاب ترین حالت خود است.

این تنها راه متنوع سازی نیست. همچنین این تنها سرمایه گذاری “ایمن” نیست. بیمه عمر ، سنوات فوری و املاک و مستغلات نیز دارایی بسیار خوبی هستند. آنها سابقه قدردانی دارند ، می توانند در برابر آنها وام بگیرند و دارای مزایای مالیاتی هستند. علاوه بر این ، آنها جریان نقدی ایجاد می کنند.

در حالت ایده آل ، ما فکر می کنیم که سرمایه گذاری ها باید مشکلی را حل کنند. طلا بر اساس حدس و گمان است – شما امیدوارید که این ارزش افزایش یابد. در ضمن منتظر می مانید

ما شما را تشویق می کنیم که هنگام در نظر گرفتن دارایی برای نمونه کارها ، به موارد زیر فکر کنید:

فراتر از امنیت ، آیا دارایی اطمینان حاصل می کند؟
آیا می تواند جریان درآمدی ایجاد کند؟
آیا در شرایط اضطراری یا موقعیتی مایع است و در دسترس است؟
طلا در واقع پاسخ هیچ یک از این سوالات نیست ، گرچه ما احترام می گذاریم که این یکی از راه های متنوع سازی است. خواسته های شخصی شما کمک می کند تا بهترین راه تعیین شود.

چگونه در طلا سرمایه گذاری کنیم
تردیدی نیست که برخی از افراد با دانستن وجود طلا در خانواده بی خطر ، احساس امنیت بیشتری می کنند. اگر چنین احساسی دارید – به دنبال آن باشید. توصیه ما این است که این کار را با اعتدال انجام دهید.

ملاحظات اضافی عبارتند از:

به دنبال سکه های کوچک باشید تا میله های طلا.
بر خلاف نقره ، به طلا بچسبید. بانک های مرکزی طلا می خرند.
سکه هایی با وزن مشخص خریداری کنید ، زیرا “معامله” بیشتری دارند .
از سکه های قابل جمع آوری نادر خودداری کنید ، زیرا این “آثار هنری” فراتر از فلز ارزش دارند و روند خرید و فروش پیچیده تر است.
وقتی نوبت به ذخیره سازی می رسد ، این کار را در خانه انجام دهید! اگر طلا “دارایی بحران” شما است ، آیا واقعاً می خواهید آن را در جایی خارج از کنترل خود ذخیره کنید؟ مخصوصاً اگر باید هزینه آن ذخیره را پرداخت کنید؟ احتمالا نه. اطمینان حاصل کنید که در دسترس است ، بنابراین می توانید از آن در صورت تمایل استفاده کنید.

طلا در برابر دلار


تردیدی نیست که زمانها چالش برانگیز هستند. و با این وجود هیچ مدرکی در مورد تورم گسترده یا کاهش نرخ دلار وجود ندارد. همه کشورها با اقتصاد خود دست و پنجه نرم می کنند.

در حال حاضر ، دلار آمریکا ارز اصلی ذخیره جهان است. و دلار برای بسیاری دیگر از ارزهای جهانی نقطه مرجع است. از نظر قیمت و سهولت استفاده ، دلار در مقایسه با طلا ثبات بیشتری داشته است. و مطمئناً در اقتصاد فعلی کاربرد بیشتری دارد – سعی کنید شیر یا تخم مرغ را با طلا بخرید.

بنابراین ، آیا طلا سرمایه گذاری خوبی برای شما است؟


فقط شما می توانید تصمیم بگیرید. با اطلاعاتی که در بالا ارائه شد ، شما تصمیم می گیرید که در نمونه کارهای شما جای بگیرد. با این حال ، توصیه ما برای سرمایه گذاری اندک ایستاده است – بنابراین شما می توانید جایی برای سرمایه گذاری داشته باشید که جریان نقدی مثبت و اطمینان را فراهم کند.

در نهایت ، تصمیمات مالی تصمیمات احساسی هستند. اگر سکه های طلا به شما آرامش می دهند ، این ارزش دارد.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.