معرفی سنگ های قیمتی: سیترین

معرفی سنگ های قیمتی: سیترین

سنگ سیترین سنگ زیبایی است و در واقع انواع زرد یا زرد طلایی کوارتز است. رنگ زرد موجود در آن به دلیل وجود آهن است.این رنگ ارتباط زیادی با نام آن دارد که از کلمه “مرکبات” گرفته شده است.

سیترین یا آمتیست

بیشتر سیترین های موجود در بازار ، آمتیست های تحت عملیات حرارتی هستند. با این وجود نوع طبیعی بسیار نادرتر معمولاً یک زرد کمرنگ زیبا است. بهترین مکان برای یافتن سیترین با کیفیت سنگهای قیمتی برزیل ، اسپانیا ، ماداگاسکار و اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

سنگ سیترین دارای سختی 7 در مقیاس Mohs است . به عنوان یک سنگ نسبتاً بادوام برای انواع جواهرات ، حتی انگشترها مناسب است. نه تنها برای بسیاری از جواهرات مختلف مناسب است ، سنگهای قیمتی سیترین را می توان به اشکال مختلف از جمله گلابی ، پرنسس ، گرد ، تریلیون ، بیضی شکل و بسیاری دیگر یافت. متداول ترین این برش ها گرد درخشان و بیضی شکل هستند زیرا تمایل دارند رنگ و پراکندگی را به حداکثر برسانند.

سنگ سترین
سنگ CITRINE

رنگ سنگ سیترین (Citrine)

تصور می شود که رنگ گرم باعث تابش انرژی مثبت می شود .اعتقاد بر این است که به ویژه در تجارت باعث رونق می شود. به عنوان چنین سنگی همه کاره ، که حتی در اندازه های بزرگ نیز می تواند قیمت متوسطی داشته باشد ، دوست نداشتن Citrine سخت است.

طلای زرد واقعاً گرمای رنگ آنرا برجسته می کند و کاملاً با رنگ سفید الماس در تضاد است. Citrine همچنین بسیار خیره کننده است که در فلز سفید سوار شده است .

طلای سفید 9 عیار هنوز رنگ و بویی خامه ای دارد ، اما تضاد بین فلز سفید و سیترین نارنجی از طلا زرد چشمگیرتر است.

کهربا تنها 2.5 در مقیاس Mohs است و یک سنگ فوق العاده نرم است ، بنابراین برای انگشتری که قصد دارید تا آخر عمر استفاده کنید ایده آل نیست. سیترین می تواند یک گزینه مناسب باشد زیرا سنگها می توانند از پرتقال های زرد کمرنگ تا تیره تر باشند. اگر می خواستید رنگی به حلقه نامزدی الماس خود بیاورید ، Citrine نیز می تواند به عنوان سنگ تاکیدی مورد استفاده قرار گیرد و به حلقه نامزدی الماس سنتی ، “پیچ و تاب زیبایی” می بخشد.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.