رنگ بندی الماس

رنگ بندی الماس

رنگ بندی الماس (از بی رنگ به زرد) توسط مقیاس رنگی موسسه Gemological آمریکا تعیین می شود .که از D (بی رنگ) تا Z (زرد) متغیر است.

مانند 4C دیگر با کیفیت الماس ، رنگ مورد اولویت است. برخی از مردم به دلیل خلوص و درخشش نفس گیر خود بر الماس های بی رنگ اصرار دارند . در حالی که دیگران الماس های تقریباً بی رنگ را برای ظاهر گرم تر ترجیح می دهند. با درجه های بالاتر (مانند رنگ E ، F یا G) ، رنگ زرد بسیار ناچیز است .و دیدن آن با چشم بسیار دشوار است. الماس های رنگ H ، رنگ من ، رنگ J یا پایین ممکن است تقریباً بی رنگ به نظر برسند.

درجه رنگ الماس
رنگ بندی الماس

چه عواملی باعث ایجاد اختلاف رنگ بندی الماس می شوند؟

چه عواملی باعث ایجاد رنگهای مختلف الماس می شوند؟ پاسخ شیمی است. یک الماس از کربن خالص ساخته شده است. در طول تکامل آن ، ممکن است سایر عناصر طبیعی نیز در کربن گنجانده شده و باعث ایجاد واکنش شیمیایی در تغییر رنگ شود. به عنوان مثال ، آثار نیتروژن باعث ایجاد الماس زرد می شود ، در حالی که بور به الماس رنگ آبی می دهد.

با گذشت زمان ، الماس هرگز تغییر رنگ نخواهد داد ، اما تنظیمات الماس اغلب می تواند بر ظاهر آن تأثیر بگذارد. تنظیم طلای زرد باعث می شود که یک الماس زرد روشن سفیدتر به نظر برسد. تنظیمات پلاتین و طلای سفید ممکن است رنگ زرد در یک الماس را بیشتر نمایان کند. به طور مشابه ، یک الماس بی رنگ در طلای زرد ممکن است رنگ زرد تنظیم را منعکس کند.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.