معرفی انواع دستبند؛ از بازوبند تا دستبند طلا

معرفی انواع دستبند؛ از بازوبند تا دستبند طلا

دستبند دسته ای از جواهرات است که در اطراف مچ دست پوشیده می شود. دستبندها ممکن است کاربردهای مختلفی داشته باشند .دستبندها وقتی به عنوان زیور استفاده می شوند ، عملکردی حمایتی برای نگهداری سایر وسایل تزئینی مانند جذابیت ها دارند. اطلاعات پزشکی و هویتی در برخی از دستبندها مانند دستبندهای آلرژی ، برچسب های شناسایی بیمار در بیمارستان و برچسب های دستبند برای نوزادان تازه متولد شده است. دستبندها ممکن است برای نشان دادن یک پدیده خاص مانند آگاهی از سرطان پستان یا برای اهداف مذهبی / فرهنگی استفاده شوند. در این مقاله با تاریخچه دستبند و انواع دستبند ها آشنا می شویم.

اگر یک دستبند یک حلقه انعطاف ناپذیر باشد ، اغلب به آن النگو گفته می شود. وقتی آن را در اطراف مچ پا می پوشند به آن دستبند مچ پا یا مچ پا گفته می شود. برای تزئین چکمه از دستبند بوت استفاده می شود.

تاریخچه بازوبند

گرچه اصطلاح بازوبند از نظر فنی ممکن است مشابه باشد . اما به معنای موردی است که روی شانه فوقانی قرار می گیرد: حلقه بازو. اصل اصطلاح «دستبند» از معنی بازوی یونانی «بازو» است که از طریق بریسل فرانسوی قدیم است. یک دستبند نیز یک بند یا مهاربند کوچک است (محافظ بازو که توسط کمانداران استفاده می شود).

دستبند
دستبند زنجیری ، در بافت روم شرقی ، با حلقه های مسی روکش نقره ای و حلقه های آلومینیوم سبز

اهمیت فرهنگی و مذهبی دستبند

تاریخچه دستبندهای مصری به 5000 سال قبل از میلاد می رسد. از موادی مانند استخوان ، سنگ و چوب ساخته می شود. برای تأمین منافع مذهبی و معنوی. از طرف انجمن جغرافیایی ملی ، دستبند Scarab یکی از شناخته شده ترین نمادهای مصر باستان است . scarab نشان دهنده تولد دوباره و باززایی است . اسکاربای تراشیده شده را به عنوان جواهرات می پوشیدند و در باند کتانی مومیایی ها می پیچیدند. افسانه از خدای اسکارب ، خپری ، که خورشید را به آسمان فشار می دهد ، گفته شده است.

در سال 2008 ، باستان شناسان روسی از انستیتوی باستان شناسی و قوم شناسی نووسیبیرسک ، که در محل غار دنیسووا در کوههای آلتای سیبری کار می کردند ، یک قطعه استخوان کوچک از انگشت پنجم یک همجنس نوجوان کشف کردند که “زن X” نامیده می شود ( اشاره به نزول مادر DNA DNA میتوکندری ، [1]) یا دنیسوا همینین. آثار باستانی ، از جمله یک دستبند ، که در همان سطح در غار حفر شده بود ، کربنی بود که قدمت آن در حدود 40000 BP بود.

در بلغارستان سنتی وجود دارد به نام martenitsa ، که گاهی اوقات شامل بستن یک رشته قرمز و سفید به دور مچ دست است تا بابا مارتا را خشنود کند تا بهار زودتر بیاید.

یونان باستان

در یونان ، یک سنت مشابه ، بافتن دستبند از یک رشته قرمز و سفید در روز اول مارس و پوشیدن آن تا پایان تابستان ، “ماریس” نامیده می شود . و به عنوان محافظت از پوست پوشنده در برابر آفتاب شدید یونان شناخته می شود .

در بعضی از مناطق هند ، تعداد و نوع النگوهایی که یک زن می بندد بیانگر وضعیت تأهل او است .

در آیین سیک ، یک دستبند آهنی یکی از مقالات اجباری است که با عنوان Five Ks شناخته می شود.

در آمریکای لاتین دستبندهای Azabache برای محافظت در برابر مال دهو یا چشم بد استفاده می شود. اعتقاد بر این است که چشم بد ناشی از تحسین بیش از حد یا نگاه غبطه آمیز دیگران است. اعتقاد بر این است که داشتن نوزادان تازه متولد شده از آزاباچ (یک دستبند یا گردنبند طلا با جذابیت مرجانی سیاه یا قرمز به شکل مشت) استفاده می کند ، آنها را از چشم بد محافظت می کند.

از دستبندها که به صورت جمع گرفته می شود ، اغلب به عنوان عامیانه برای بندها استفاده می شود.

انواع دستبند

دستبند سلامت

دستبندهای بهداشتی جایگزین ، مانند دستبندهای یونیزه ، دستبندهای کارما ، دستبندهای مغناطیسی ، دستبندهای هولوگرام Power Balance و غیره از نظر طراحی متمایز نیستند بلکه عملکرد مفیدی است که توسط تولید کنندگان و توزیع کنندگان آنها برای آنها ادعا شده است. دستبندهای کارما از مهره های چوبی ساخته شده اند . ممکن است دارای جذابیت های مختلفی باشند . و با آوردن خوش شانسی و کارمای خوب برای کسانی که ترجیح می دهند آن را بپوشند ، همراه است.

النگو


یکی دیگر از انواع دستبند ها ، النگو ها هستند. دستبندهای سفت و محکم ، معمولاً از فلز ، چوب یا پلاستیک ، به عنوان دستبند یا النگو یاد می شوند. آنها می توانند صاف ، بافت و یا با سنگ تنظیم شوند. در هند ، دستبندهای شیشه ای رایج است. از شیشه های معمولی با عرض حدود 3 تا 6 میلی متر (1⁄8 تا 1⁄4 عرض) ساخته می شوند ، آنها را به صورت گروهی می پوشند به طوری که حرکت بازو باعث می شود صدایی دلپذیر مانند صدای زنگ زدن باد بدست آورند. در هند نیز معمول است که کودکان کم سنباده های طلای نازک را روی دست و مچ پا می بندند

مهره دار

از انواع دستبند ها مهره ای هستند . که معمولاً از مهره های شل با سوراخ مرکزی ساخته می شود و توسط یک قطعه رشته یا باند الاستیک از طریق سوراخ ها متصل می شود. غالباً با مهره های چوبی ، پلاستیکی ، شیشه ای یا حتی مهره های بلوری ساخته می شود.

افسون


یک دستبند جذابیت جذابیت های شخصی را به همراه دارد: آویزهای تزئینی یا خرده ریزها که نشانه چیزهای مهم ، علایق / سرگرمی ها و خاطرات زندگی صاحب آن است. جذابیت های تزئینی معمولاً وابستگی شخصی یا احساسی توسط مالک را به همراه دارد. در تمام محدوده های سنی محبوب هستند ، اما به خصوص برای کودکان.

در تاریخ اخیر ، دستبندهای جذاب ایتالیایی مد روز شده اند. در حالی که جذابیت های سنتی آویزان هستند ، جذابیت های ایتالیایی دارای قطعات جداگانه ای هستند که به صورت صاف روی سطح پیوند لحیم می شوند.

پننولار


Penannular ، به معنای یک دایره ناقص ، یک شکل بسیار معمول برای دستبندها بوده است ، به خصوص آنهایی که در یک قطعه از یک ماده کمی انعطاف پذیر مانند فلز یا پلاستیک ساخته می شوند. در طلا از محبوبیت خاصی برخوردار است.

دستبند ژل

استفاده از لاستیک سیلیکونی رنگی به عنوان ماده ای برای تولید دستبندهای ورزشی توسط نایک و لنس آرمسترانگ از طریق مچ بند Yellow Livestrong از ماه مه 2003 رواج پیدا کرد. [4] موفقیت آنها باعث شده است که دستبند سیلیکونی به ابزاری کم هزینه برای آگاهی ، اطلاع رسانی و فعالیت های خیریه مختلف تبدیل شود. این را می توان به استفاده از روبان های آگاهی برای اهداف مشابه تشبیه کرد. این دستبندها به عنوان “باندهای شناسایی بالر” ، “بندهای بالر” یا “مچ بند” نیز شناخته می شوند. [نیاز به منبع] همچنین می توان از آنها به عنوان مچ بند لاستیکی ، مچ بند سیلیکونی یا مچ بند ژل نام برد. [5] برای کوهنوردی ورزشی ، دستبندها با طناب کوهنوردی (طناب پویا) طراحی می شوند تا به عنوان یک وسیله کوهنوردی کار کنند.

تنیس

کریس اورت بازیکن تنیس هنگام بازی در مسابقات اوپن 1978 ایالات متحده یک دستبند خط الماس به دست داشت که از مچ دست او به سطح زمین افتاد. وی در این باره گفت: “من دستبند تنیس خود را انداختم” ، و از آن زمان به دستبندهای خط الماس “دستبندهای تنیس” نیز گفته می شود. اصطلاح “دستبند تنیس” قبل از این حادثه چاپ شده است ، اما نه لزوما اشاره به دستبندهای خط الماس. به عنوان مثال تبلیغات برای “دستبند استرلینگ تنیس” در مجله New Yorker Magazine در سال 1975 ، یک دستبند نقره ای جامد با طرح راکت تنیس ، ساخته شده توسط شرکت تولید کننده گورهام را نشان می دهد.

دستبندهای تنیس که یکی دیگر از انواع دستبند ها هستند، از بسیاری از تنظیمات یکسان تشکیل شده اند که در هر کدام از آنها لولایی وجود دارد. این پیوندها معمولاً از کناره های دستبند پرچ می شوند و یا لحیم می شوند و این امکان را دارد که با کمترین حرکت از چپ به راست به دور مچ دست خم شود. یک دستبند تنیس معمولی دارای الماسهای گرد است که در 4 تنظیم پنجه تنظیم شده است. دستبندهای تنیس را می توان متناسب با استفاده کننده از طریق حذف پیوندها تنظیم کرد ، این کار را باید توسط یک جواهرساز انجام شود.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.