تعمیرات طلا و جواهرات

تعمیرات طلا و جواهرات

تعمیرات طلا و جواهر حرفه ای است که طلا و جواهرات آسیب دیده را تعمیر می کنند .این تعمیرات ممکن است در زمینه های مختلفی مانند جاگذاری سنگ ها ( مانند سنگ فیروزه ) و نگین های افتاده و یا شل شده ، صاف کردن لبه های تیز ، تغییر سایز و اندازه ی قطعه ی طلا و یا نقره و یا پرداخت و پولیش کاری می باشد .در تعمیرات طلا و نقره ، مهم ترین چیز داشتن انواع ابزار طلاسازی است .افرادی که دوره های تعمیرات طلا و جواهر را می گذرانند .تبدیل به تکنسین می شوند .و می توانند کار هایی مانند تعمیرات حلقه های آسیب دیده ، انواع گوشواره ، دستبند ، گردنبند و زیور آلات دیگر را انجام دهند. و آن ها را به شکل اولیه در آورند .

ابزارهای مورد نیاز


ابزار های مهم که در تعمیرات طلا و نقره استفاده می شوند. عبارتند از : چکش های مخصوص طلاسازی ، انبردست ، سیم چین و ابزار های پیشرفته تر مانند : لیزر ، دستگاه های حکاکی و جوشکاری .فعالیت هایی که یک تکنسین یا تعمیر کار طلا و نقره ممکن است .در کار خود با آن ها سر و کار داشته باشد .انتخاب سنگ های قیمتی ، فلزات و سایر مواد مصرفی ، طراحی و ساخت مدل های طلا از جنس گچ ، خاک رس یا به روش موم کاری  یا Wax ، لحیم کاری ، صیقل دادن جا های زبر .شغل تعمیرات طلا نیاز به ظرافت و سلیقه ی زیادی دارد .و افراد با سلیقه در این زمینه موفق تر هستند .

وظایف در تعمیر

وظایف در طول تعمیر ممکن است شامل ارزیابی وضعیت جواهرات آسیب دیده باشد؛ انتخاب سنگهای قیمتی، فلزات و سایر مواد، ایجاد مدل از گچ، خاک رس یا موم، لحیم کاری، صیقل دادن نقاط زبر در جواهرات و ارزیابی کیفیت تعمیرات از دیگر مواردی است که انجام می شود.

تعمیرات طلا شامل موارد زیر می باشد:

  • نحوه طراحی و تعمیرات رایج
  • لحیم کاری و ریخته گری
  • ارزیابی تعمیرات ، مروارید و دیگر سنگهای قیمتی و هم چنین نحوه حکاکی بر روی طلا

بازار کار

جواهرات هم از نظر ارزش مالی و هم از نظر زیبایی ظاهری از اهمیت زیادی برخوردار هستند و در صورتی که طلای محبوب مشتریان آسیب ببیند و یا نیاز به تعمیر داشته باشد.یافتن افرادی متخصص و ماهر در این زمینه مهم ترین کاری است که آن ها انجام می دهند. به همین دلیل بازار کار این مهارت برای کسب درآمد مناسب می باشد.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در جواهرات لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.