رمز و راز تانزانیت

رمز و راز تانزانیت

بسیاری از سنگهای قیمتی زیبا را می توان در سراسر تانزانیا در شرق آفریقا از فیروزه دلپذیر تا فلدسپات خاکی یافت.اما شاید یکی از دیدنی ترین آنها تانزانیت باشد که نام آن مستقیماً به محل تولد آن پیوند خورده است. آنچه که من در مورد این سنگ بسیار منحصر به فرد می دانم این است که فقط در این قسمت از جهان یافت می شود. این یک سنگ نادر است. . به دلیل تنهای زیبای آبی و سایه های بنفش که آن را به یک یادگار واقعی تبدیل می کند . بسیار مورد جستجو است. اما شاید آنچه این سنگ را از خاصیت خاصی برخوردار می کند ، داستانهای گرم کننده قلب است که با آن همراه است . و بسیاری توضیح می دهند که چگونه کشف شده است.

تانزانیت
سنگ تانزانیت

تانزانیت و آتش

از آنجا که اکثر سنگها برای بیرون کشیدن رنگهای روشن از گرما استفاده می کنند ، داستان ها حاکی از آن است که این سنگها از آتش بوته تشکیل شده اند. هنگامی که آتش از بین رفته است ، سنگهای زنده در جای خود باقی مانده اند. دیگری نشان می دهد که سنگ تانزانیت هنگامی که یک شکارچی محلی این سنگ ها را پیدا کرد و اعتقاد داشت که آنها یاقوت کبود هستند ، مورد توجه جهانیان قرار گرفت .

هر دو داستان جذابیت ساده لوحی را نشان می دهد. تانزانیت همچنین سنت خود را از محل تولد خود نگه داشته است .جایی که هدایای آبی به نوزادان تازه متولد شده اهدا می شود و آن را یک هدایای ایده آل برای یک هدیه تعمید می دهند. تانزانیت یک سنگ استثنایی است . گفته می شود که هزار برابر نادرتر از الماس است و زمین شناسی آن هرگز به درستی درک نخواهد شد و آن را برای من سنگی نه تنها از زیبایی بلکه از رمز و راز نیز ساخته است.

تانزانیت گوهر جذاب

برای تبدیل این سنگ زیبا به یک جواهر خیره کننده و کشف رمز و راز پنهان آن ، مهم است که درک کنید چه مواد می تواند در کنار این گوهر جذاب استفاده شود. فلزات ایده آل برای استفاده از پلاتین و پالادیوم به دلیل دوام شناخته شده آنها است که نه تنها به حفظ امنیت سنگ کمک می کند بلکه باعث تحسین تانزانیت با براق سفید مانند آن در کنار رنگهای آبی روشن و سایه های بنفش می شود.

برای دستیابی به ظاهری سنتی و پرنعمت ، طلای زرد نیز می تواند با گوهر رنگارنگ جفت شود. برای طراحی مدرن تر ، تانزانیت می تواند در داخل طلای سفید زیبا به نظر برسد . اما باید انتخاب شود که آیا انگشتر باید روودیوم سفید باشد . زیرا با گذشت زمان این لباس می پوشد و باید حلقه دوباره آبکاری شود. از آنجا که تانزانیت نباید در معرض تمیز کردن مافوق صوت یا بخار قرار گیرد . این مسئله دشوار خواهد بود زیرا این روش اغلب هنگام آبکاری مجدد ردیوم حلقه های طلای سفید استفاده می شود.

مقیاس سختی

تانزانیت با نمره 6.5 تا 7 در مقیاس ، باید با احتیاط پوشیده شود زیرا شبیه پریدوت و تورمالین است . به این دلیل که می تواند به راحتی خراشیده شود و مانند زمرد ، بسیار شکننده است . همچنین باید توجه شود که یک ضربه می تواند باعث شکافتن سنگ شود. . انتخاب تنظیم صحیح می تواند به حفظ امنیت کمی سنگ کمک کند. تنظیمات بسته مانند حاشیه ، تنظیمات کانال و روکش بهترین راه برای ایمن نگه داشتن سنگ است . هر تنظیم پنجه باید گوشه ای از سنگ را نگه دارد. برش تانزانیت می تواند از بیضی تا گلابی تا شاهزاده خانم یا زمرد باشد اما نکته مهم این است که گوشه ها بیش از حد در معرض دید قرار نگیرند. زیرا این امر می تواند ضربه و ترک های احتمالی را تشویق کند.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در لئوپارد دنبال کنید.

منبع: متن این مقاله ترجمه شده و برگرفته از سایت hkjewllry می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.