برش سنگ های خشن :اصول لاپیداری

برش سنگ های خشن :اصول لاپیداری

در همه زمینه های لاپیدار(برش سنگ) ، باید قطعات بزرگ سنگی را بردارید و آنها را به قطعات مفید و با اندازه کوچکتر تبدیل کنید. اگر در مزرعه هستید ، ممکن است بتوانید آنها را از یک پرتگاه رها کنید و قطعات موجود در پایین را بازیابی کنید. این روش دو ضرر دارد. اولاً ، صخره ها به ندرت در موقعیت مناسبی قرار دارند. دوم ، بسیار ضایع کننده است. فاقد یک صخره مفید ، باید برای برش سنگ های خشن به روش های مکانیکی متوسل شوید.

چکش و برش سنگ


سریعترین راه برای کاهش یک سنگ بزرگ به قطعات کوچکتر ، استفاده از چکش سنگ است. به نظر واضح است که به نظر می رسد ، بسیاری از افراد وقتی چند ضربه سریع از چکش سنگ کار می کنند ، اره خود را می بندند. اگرچه چکش زدن خشن اجازه کنترل دقیق اندازه هایی را که به دست می آورید نمی دهد ، اما بسیار دقیق تر از روش افتادن به صخره است. اگر سنگی که روی آن کار می کنید شکستگی داشته باشد ، معمولاً می توانید آن را در امتداد آن خط بشکنید.

بریدن یک چاک


برش دادن یک سنگ در سنگ کنترل بیشتری به شما می دهد. یک پوست برش اره ای کم عمق است که عمق آن معمولاً کمتر از یک اینچ است. شما می توانید تقریباً هرجایی که نیاز دارید یک کفپوش درست کنید. یک اسکنه یا پیچ گوشتی بزرگ را در کف اتاق قرار دهید و با چکش ضربه محکمی به آن وارد کنید. سنگ زیر پوسته به دو نیم خواهد شد. در حالی که این روش همیشه یک تقسیم مستقیم و تمیز ایجاد نمی کند ، اما به طرز شگفت انگیزی خوب کار می کند.

برش سنگهای ناهموار: اره برای سنگهای شکننده


چکش کاری فقط برای کابین سازی با ارزش متوسط ​​مفید است. شما هرگز یک قطعه گران قیمت خشن را چکش نمی زنید. ضرر می تواند مبلغ قابل توجهی باشد. همچنین شما از این روش در مورد چیزهای شکننده مانند اوپال یا کلسیت استفاده نمی کنید. گسترش شکستگی های موجود باعث کاهش مناطق قابل استفاده و ارزش مواد می شود تا ارزش پس انداز کار را داشته باشد. برای این مواد ، اره و نیکن کاشی بهترین است.

اره های دال و تر و تمیز


لاجوردی ها از اره های دال و تزئینی استفاده می کنند. تفاوت در تیغه سایزی است که آنها استفاده می کنند. اره های برش دارای تیغه های نازک و کوچک هستند که حداقل مواد را از بین می برند. تیغه های اره دال ضخیم تر هستند زیرا برای برش سنگین تر طراحی شده اند. اره های برش از تیغه های 4 “تا 6” استفاده می کنند که بین 0.004 “و 0.12” ضخامت دارند. تیغه های اره ای از 6 “تا 36” با ضخامت 025 “تا 200” کار می کنند.

تیغه های الماس


تیغه های الماس مانند یک پرونده ناخن انگشت گردان هستند. اگر دقت نکنید انگشتان شما را برش نخواهند داد اما به شما مانیکور خلاقانه می دهند.

لطفا توجه داشته باشید: تیغه های بسیار نازک از 0.004 “تا .006” از این موارد مستثنی هستند. در این اندازه ، آنها انگشتان را می برند.

خم شدن یا ظرف بستن آنها بسیار راحت تر از تیغه سنگین تر است. استفاده از تیغه کمی ضخیم تر ، مگر اینکه مواد بسیار گران را برش دهید.

به غیر از اندازه ، تفاوت اصلی در قیمت مقدار الماس روی تیغه است. میزان نیاز شما به تعداد دفعات استفاده از آن بستگی دارد. یک علاقه مند که فقط گاهی اوقات برش می خورد می تواند با هر یک از تیغه های با کیفیت خوب کنار بیاید. روی این ماده ساینده الماس نورد یا پیوند خورده است. یک فرد حرفه ای که به طور مداوم از اره استفاده می کند ، بهتر است با یک تیغه متلاشی شده خدمت کند. Sintered به این معنی است که لبه در سراسر آن ، نه فقط در سطح ، دارای الماس است. از آنجا که الماس بیشتری در این تیغه ها وجود دارد ، قیمت آنها به مراتب بیشتر است. با این حال ، ارزش وجود دارد زیرا ماندگاری آنها بسیار بیشتر است.

گل اره


همه اره های دال از تیغه های الماس استفاده نمی کنند. اره گل و لای ابزاری به سبک قدیمی است که هنوز هم به عنوان تجهیزات مستعمل موجود است. اره گل هیچ ساینده ای را به تیغه متصل نمی کند. در عوض ، تیغه از طریق یک ماده ساینده ، معمولاً کاربید سیلیکون عبور می کند. این “گل” است. مقداری ساینده را با خود در هر گذر حمل می کند.

مزیت اصلی اره گل ، اقتصادی است. هزینه آن بسیار کمتر از یک تیغه الماس است. عیب آن این است که به نگهداری بیشتری نیاز دارد. ساینده با استفاده از خراب می شود. اره باید بطور متناوب خاموش و شارژ شود. با نصب و نگهداری صحیح ، اره گلی برای برش سنگ های ناصاف مناسب است.

نگه داشتن سنگ


در همه موارد ،همانطور که سنگ را به جلو بلغزانید ، سنگ را در برابر میز نگه دارید. هیچ کس هنگام نگه داشتن سنگ به تیغه ، دست نگه داشتن آن را توصیه نکرده است. تغذیه مستقیم خیلی ساده است و احتمال آسیب دیدن تیغه افزایش می یابد. این همان چیزی است که هر سازنده اره پیشنهاد می کند.

ترمیم سختی و سفتی سنگ و اصول آن در برش سنگ


با این حال ، در صورت اصلاح ناصافی ، گذاشتن سنگ روی میز هنگام تغذیه آن در جهتی که حداقل مواد غیرضروری را از بین ببرد ، بسیار دشوار است. قیمت وجهه با کیفیت خوب بسیار گران است. اره بیشتر از حد ضروری پیشنهاد گران قیمتی است.

به عنوان یک فروشنده خشن ، من یاد گرفتم که سنگ ها را با دست و در هر زاویه ای که برای حفظ مواد مناسب باشد ، وارد تیغه کنم. اول ، یا یک خط روی سطح پیدا کنید یا سنگ را در جایی که نیاز به برش دارد علامت گذاری کنید. اکنون ، ترفند اصلی این است که چشم خود را با تیغه هماهنگ کنید. خط مشخص شده را روی سنگ مستقیم به تیغه نگه دارید. به آرامی آن را تغذیه کنید و به طور مداوم تیغ اره را تماشا کنید. اگر خمشی مشاهده کردید ، یک تنظیم ملایم اما فوری انجام دهید.

سنگ بزرگ


گاهی اوقات ، باید یک گوساله در سنگی ببینید که خیلی بزرگ است و نمی تواند از طریق اره شما تغذیه کند. تنها راه انجام این کار این است که یک انتهای سنگ را روی میز و یک طرف آن را روی تیغه قرار دهید. سپس ، آن را به آرامی بچرخانید تا زمانی که یک پوسته مناسب در جای خود بریده شود. دوباره ، چشم خود را با تیغ اره در یک خط مستقیم قرار دهید و مطمئن شوید که خم نشده است. این کار را با مسئولیت خود انجام دهید. اگر چشمی تیزبین ، دست ثابت و فاصله کافی ندارید ، تیغه خود را خراب می کنید.

روغن کاری اره


اره های اصلاح شده بدون هیچ گونه روانکاری به جز آب ، دوام خواهند داشت و به خوبی کار می کنند. با این حال ، این توصیه نمی شود. حداقل باید یک ماده جلوگیری کننده از زنگ زدگی اضافه کنید. اینها معمولاً خاصیت روانکاری نیز دارند.

اره های دال بسیار سختگیرانه تری دارند. روغن های اره ای در بازار وجود دارد که اگر کمی گران باشد بسیار عالی هستند. اگر مطمئن نیستید که از چه چیزی استفاده کنید ، روغنی تهیه کنید که به طور خاص برای استفاده شرم آور طراحی شده است.

لاپیداریها در طول سالهای مختلف از انواع محلولهای روانکاری استفاده کرده اند. روغنهای محلول در آب وجود دارد که برای استفاده در فروشگاههای ماشین طراحی شده اند. من بعضی از افراد را می شناسم که دوست دارند از ضد یخ خودرو استفاده کنند. به خاطر داشته باشید که همه این مواد برای تنفس سمی هستند و هنگام کار اره همیشه مه وجود دارد. هنگام نصب اره ، اطمینان حاصل کنید که تهویه کافی در فضای کار شما وجود دارد. اگر از محلول قابل اشتعال استفاده می کنید ، بهترین کار در بیرون است. مطمئناً نمی خواهید دودهایی در یک اتاق بسته جمع شود! من چندین کارگاه عالی را دیده ام که در اتومبیل یا در سایبان نصب شده اند.

تمیز کردن اره


قبل از بیرون انداختن تیغه ، زیرا دیگر برش ندارد ، سعی کنید با اره زدن آجر معمولی آن را تمیز کنید. به طرز شگفت انگیزی ، این می تواند عمر تیغه های شما را افزایش دهد. این ذرات ریز خرد شده را که بین الماس جمع شده اند از بین می برد. سنگهای سخت تر ، مانند عقیق ، کار یکسانی را انجام نمی دهند.

به صورت دوره ای ، باید اره اره خود را نیز تمیز کنید. خوشبختانه بوی چندانی ندارد ، زیرا این یکی از بدترین کارهایی است که شما می توانید هنگام برش گوهر انجام دهید. برای محافظت از دست ها به یک قوطی بزرگ یا یک سطل بزرگ برای نگهداری بقایای آن ، اسکرابرها و دستکش های لاستیکی نیاز دارید. شیر را باز کنید یا اره را بردارید تا روان کننده پاک شود. اگر آن را از طریق فیلتر استفاده کنید (فیلترهای قهوه کار می کنند) ، می توانید از روانکار استفاده مجدد کنید.

باید یک لایه لجن را که در پایین می ماند ، به صورت دستی خراش دهید. هر لیسه صاف این کار را انجام می دهد ، اما یک چاقوی بتونه به خصوص برای قرار گرفتن در گوشه ها به خوبی کار می کند. لازم نیست آخرین ذرات لجن را بردارید. با این حال ، هرچه بیشتر بیرون بروید ، مدت زمان تمیزکاری بیشتر خواهد بود.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.