بازیافت جواهرات

بازیافت جواهرات

بازیافت و جواهرات همیشه دو کلمه ای نیستند که در یک جمله می بینید. غالباً ، وقتی به بازیافت فکر می کنیم و کار خود را برای محیط زیست انجام می دهیم .به زندگی روزمره خود فکر می کنیم. زباله های ما را مرتباً مرتب کرده و روحیه “ساخت و اصلاح” در اطراف خانه را به چیزهای دور ریخته شده قدیمی زندگی تازه می بخشد. اما چرا نباید در جواهرات ما یکسان باشد.؟

ممکن است فوراً به ذهن خطور نکند وقتی فرد به فکر جواهرات ظریف و براق جدید است . اما در واقع روش های زیادی وجود دارد که می توان از مواد بازیافتی جواهرات زیبا را تهیه کرد. در این مجموعه مقالات ، میخواهیم راه های مختلف بازیافت را در دنیای جواهرات خوب بررسی کنیم.

مرحله اول بازیافت جواهرات

در مرحله اول،امکان بازیافت در مقیاس کوچک به صورت استفاده مجدد از جواهرات قدیمی وجود دارد که همه در پایین جعبه های جواهرات هستند. این موارد ممکن است مدتهاست که به دلیل سبک بودن ، نوشتن و دور ریختن از لحاظ روحی فراموش شده اند .اما به دلیل ارزش مادی دور ریخته نشده اند. اغلب اوقات ، وسایل قدیمی در جعبه های جواهرات ما فقط به خاطر ارزش مادی آنها نگهداری نمی شوند .بلکه به خاطر خاطرات گرانبهایشان گرامی داشته می شوند .

بسیاری از جواهرات فلزات گرانبها را می توان توسط یک طلافروش حرفه ای ذوب کرد. و دوباره به یک قطعه فلز تبدیل کرد و سپس آماده شکل گیری و کار در موارد جدید جواهرات می شود. طلا به دلیل قابلیت ذوب شدن به این روش کاملاً مشهور است .و یک طلافروش از مشعل نیمکت خود استفاده می کند تا طلا را در یک بوته کوچک گرم کند . قبل از ریختن آن در یک بلوک فولادی پر از روغن ، ذوب شود که باعث خنک شدن طلا به یک نوع جدید می شود.

بلوک جامد فلز سپس این فلز را آسیاب و ریخته می کنند. تا زمانی که به شکل مناسبی برای کار با آن برسد . از آن به بعد استادکار با استفاده از ابزار دستی خود ، جواهرات جدید را با استفاده از تکنیک های سنتی طلا سازی به همان روشی که در صورت ساخت آنها ساخته می شود ، تولید می کند. از یک قطعه طلای تازه استفاده می کردند.

جواهرات
جواهرات و استفاده دوباره ازانها

شمش طلای بازیافت شده

طلای جدید به صورت شمش و آلیاژ ساخته می شود .(نامی که به قطعات سیم و ورق طلا داده می شود) آماده ساخت جواهرات است. این باعث می شود که فلز کاملاً فشرده شده باشد. گاهی اوقات فرآیند ذوب طلا در نیمکت جواهرسازان باعث ایجاد خلال کوچک سوزن مانند حباب روی سطح قطعه نهایی جواهرات می شود. این کاملاً طبیعی است و جای نگرانی نیست و فقط نشان می دهد که این قطعه از کیفیت دست ساز و بازیافتی برخوردار است.

نقره و بازیافت

نقره همچنین فلز خوبی برای ذوب شدن روی نیمکت جواهرات است .زیرا دمای ذوب نسبتاً کمی دارد ، با این حال هزینه اولیه نقره بسیار کم است . بنابراین بازیافت نقره در مقیاس کوچکی از این دست معمولاً منطقی تر از صرف اقتصادی نیست. در واقع می توان برای جواهرات حاصل از آنها هزینه بیشتری پرداخت کرد . زیرا هزینه کار برای ذوب کردن نقره بیشتر از خرید یک قطعه جدید فلز است که آماده کار با آن است. گاهی اوقات می توان در مورد طلا ، به ویژه طلای 9 عیار ، همین را گفت . اما جنبه اقتصادی بازیافت طلا در هنگام کار با قطعات 18 عیار یا حتی 22 عیار ، به کار می رود. گذشته از این ، ارزش احساسی استفاده از فلز خود در یک جواهر جدید ، اعم از نقره یا طلا ، بیشتر از سایر عوامل است .به ویژه در مورد استفاده مجدد از قطعات ارثی که تجسم خاطرات عزیزان ما است.

بازیافت جواهارت
استفاده دوباره از جواهرات ما

شکل جواهرات و بازیافت آن

شکل اصلی جواهرات عامل مهمی در موفقیت شانس بازیافت آن است. نوارهای عروسی طلای جامد بسیار خوب ذوب می شوند ، در حالی که اقلام پیچیده تری مانند وسایل جواهرات زنجیره ای هنگام ذوب شدن به دلیل هوا و ناخالصی هایی که به فلز مذاب می کشند . مشکل ساز شوند. فلزاتی مانند پلاتین و پالادیوم دمای ذوب بسیار بالایی دارند . بنابراین ذوب شدن آنها روی نیمکت امکان پذیر نیست.

ذوب مجدد این فلزات کاملاً دشوار است . اگرچه برای متخصصان این امر غیرممکن نیست ، زیرا گزینه هایی برای انجام این کار با استفاده از ماشین آلات ریخته گری خاص وجود دارد. این دستگاه ها به اندازه کافی کوچک هستند که فقط به اندازه کافی فلز برای یک مورد خاص از جواهرات ذوب می شوند . به این ترتیب ما اطمینان خواهیم داشت که فلز مورد بازیافت واقعاً جدا از فلز جدید دیگر است.

برخی از آلیاژهای طلای سفید نیز خیلی ذوب نمی شوند. با این وجود گزینه هایی برای استفاده مجدد از این فلزات به روشهای مختلف غیر از ذوب مجدد وجود دارد .اگر تمایل به خلاقیت دارید. به عنوان مثال یک باند عروسی پلاتینیوم ساده می تواند آنیل شود (گرم شود تا نرم شود) .و دوباره در محیط سنگ قیمتی کار شود ، یا یک جفت گوشواره طلای سفید سوراخ شود تا جزئیات ظریف گل آماده شود .

در هر صورت همیشه بهتر است وقتی به فکر استفاده مجدد از فلز قدیمی هستید. از یک طلافروش حرفه ای مشاوره بگیرید ، آنها می توانند جواهرات را بازرسی کنند و در مورد سفر شما به سمت تجدید قواعت جواهرات قدیمی خود به شما توصیه های تخصصی بدهند.

به روز ترین و جذاب ترین مطالب جواهرات را در لئوپارد دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.