انجام خدمات آبکاری طلا

خدمات

آبکاری طلا

آبکاری طلا
آبکاری طلا (Gold plating) روشی است که در آن یک لایه نازک از طلا بر روی سطح هر فلز دیگر، اغلب مس یا نقره رسوب می کند. آبکاری طلا در حال حاضر، با دو روش صنعتی و مدرن توسط واکنش های شیمیایی یا الکتروشیمیایی انجام می شود.
از روکش طلا در ساخت جواهرات استفاده می شود. ضخامت روکش طلا در جواهرات بر حسب میکرون (یا میکرو متر) ذک میشود. 
صنعت جواهرات ، در اصطلاحات زیر ، کیفیت های مختلف آبکاری طلا را نشان می دهد.گروه لئوپارد ارائه می شود با اقتصادی ترین هزینه انجام می گیرد.
آبکاری جواهرات

تیم طراحی طلا و جواهرات لئوپارد، کلیه خدمات آبکاری طلا را با پایینترین اجرت و بالاترین کیفیت برای مشتریان عزیز خود انجام خواهد داد.

هدف ما عملی شدن رویاهای شماست.

برای اطلاع از خدمات آبکاری طلای زرد و طلای سفید با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

آبکاری

آبکاری طلا چیست؟

فرایند آبکاری معمولاً با فلزات گرانبها چون طلا و نقره ‌و کروم جهت افزایش ارزش فلزات پایه مانند آهن ‌و مس ‌و غیره و همچنین ایجاد روکشی بسیار مناسب (در حدود میکرومتر) برای استفاده از خواص فلزات روکش کاربرد دارد. این خواص می‌تواند .رسانایی الکتریکی و جلوگیری از خوردگی باشد. فعل و انفعال بین فلزها با واسطه‌های محیطی موجب تجزیه و پوسیدگی آنها می‌شود .چون فلزها میل بازگشت به ترکیبات ثابت را دارند.

 پوسیدگی فلز ممکن است به صورت شیمیایی و یا الکتروشیمیایی انجام پذیرد. طبیعت و میزان خوردگی به ویژگی‌های آن فلز٬ محیط و حرارت وابسته است. روش های زیادی برای جلوگیری از خوردگی وجود دارد که یکی از آنها ایجاد روکشی مناسب برای فلزها می‌باشد و معمول‌ترین روشهای روکش فلزها عبارتنداز: رنگین کردن فلزات ٬ لعاب کاری ٬ آبکاری با روکش پلاستیک٬ حفاظت کاتدیک‌ و آبکاری با فلزات دیگر.

چرا زیورآلات طلا را آبکاری می‌کنند؟

به دلایلی آبکاری طلا در صنعت جواهرسازی بسیار مرسوم است، و فلز طلا را مجدد با آبکاری طلا می‌پوشانند. یکی از دلایل آبکاری تغییر رنگ زیورآلات میباشد، دلیل دیگر نیز درخشش مجدد زیورآلاتی است. چراکه به دلیل استفاده زیاد کهنه شده و درخشندگی خود را از دست میدهند. اما فرایند آبکاری طلا حتی بر روی طلاهای تازه تولید هم انجام می‌شود. چونکه طلای 24 عیار به دلیل نرمی و انعطاف در ساخت زیورآلات مناسب نیست، در صنعت طلا و جواهرسازی از طلا 18 عیار برای ساختن زیورآلات استفاده می‌شود. طلای 24 عیار چون خالص است، جلا و درخشندگی بیشتری دارد، به همین دلیل زیورآلات ساخته شده با طلای 18 عیار را برای افزایش درخشندگی و شفافیت با طلای 24 عیار آبکاری می‌کنند.

 

آبکاری طلا

ادامه این مطلب و مقالات آموزشی آبکاری طلا و جواهرات و همچنین آبکاری الکتریکی جواهرات را در مجله تخصصی جواهرات لئوپارد دنبال کنید. در زیر لیست این مقالات را برای شما عزیزان قرار دادیم.

آشنایی با آبکاری طلا

آبکاری طلا (Gold plating) روشی است که در آن یک لایه نازک از طلا بر روی سطح هر فلز دیگر، اغلب مس یا نقره رسوب ...

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز ایجاد می شود.